1. etapa projektu DOCK v pražské Libni zkolaudována

1. etapa projektu DOCK v pražské Libni zkolaudována

 
 
 
 

1. etapa projektu DOCK v pražské Libni zkolaudována

Developerská skupina Crestyl na konci května zkolaudovala první etapu projektu DOCK, který se nachází v bezprostřední blízkosti Vltavy nedaleko Libeňského zámku a Thomayerových sadů. V rámci první etapy vznikly tři nízkopodlažní bytové domy s celkem 60 byty s nadstandardní výbavou, atraktivním zpracováním a privátní unikátní marinou. Nové byty si budou moci jejich majitelé převzít na konci léta.
Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis v čele s architektem Sergiem Porcellinim.

„Výstavbu první etapy jsme zkolaudovali na konci května, tedy pouhých 14 měsíců po jejím zahájení a věřím, že jsme vyhověli i těm nejnáročnějším požadavkům na atraktivní a zároveň skutečně příjemné bydlení. Nyní jsou byty připravovány na své obyvatele, kteří se budou moci začít stěhovat na konci léta. Aktuálně je prodáno přibližně 50 procent bytů a v následujících měsících bychom rádi zahájili prodej druhé etapy. Ta vznikne na protější straně areálu až za oběma slepými rameny řeky, takže budoucí výstavba nebude nijak rušit nové rezidenty.“ říká Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl, která je developerem projektu DOCK.

DOCK A DOCK A

Fasádu bytových domů tvoří z velké části přírodní materiály, obklady jsou převážně z kamene a ze dřeva. Přírodní materiály jsou využity také pro řadu prvků a detailů v jednotlivých bytech i ve společných prostorách. Tři bytové domy projektu DOCK se nacházejí v žádané lokalitě s velmi výjimečným prostředím. Z jedné strany je nádvoří vyplněné zelenou plochou, pěším přístupem do domů a krátkou vjezdovou rampou do garáží. Z druhé strany je molo s řadou stromů a lavičkami.

Všechny tři bytové domy první etapy mají přímý vstup k vodnímu molu a přístavišti. Každý z nich nabídne 20 bytových jednotek o dispozicích od 1+kk až po 4+kk. Každý byt je vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Na předzahrádkách je již položen travní koberec. Součástí standardu jsou důmyslné prvky jako například podlahové topení v koupelně s luxusním vybavením, dřevěné podlahy či centrální recepce s obsluhou 24 hodin denně. S precizně zpracovaným interiérem a velkoryse řešeným prostorem se mohou zájemci seznámit ve vzorovém bytě.

Byty mají hlavní obytné plochy převážně orientovány západním směrem s výhledem na vodní a zelenou plochu, ložnice jsou většinou orientovány na východ. K bytům umístěným v přízemí přiléhají privátní předzahrádky, které oddělují bytové objekty od veřejných ploch a jsou umístěné 4 metry nad přístavním molem. Vznikne tak dostatek soukromí a příjemný výhled na vodní hladinu. Nejvyšší ustupující podlaží je po celém obvodě obklopeno rozměrnou terasou s pergolamy.

Projekt se nachází v Libni na místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, ulicí Voctářova a na severu pak Thomayerovými sady. V nejbližším okolí se nachází například Libeňský zámeček, Löwitův mlýn a nedaleká Palmovka nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace. Projekt DOCK nabídne svým obyvatelům kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště a přímý přístup do parku s dětským hřištěm.


O projektu DOCK:
Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v atraktivní rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK bude postaven ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní jachtařský klub s marinou, hotel, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.


Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.