André Espinho Arquitectura: Škola v Paredes

André Espinho Arquitectura: Škola v Paredes

 
 
 
 

André Espinho Arquitectura: Škola v Paredes

Dvoupodlažní "vzdělávací centrum Paredes" v Aleguer, v Portugalsku, navržené atelierem Andrés Espinho Arquitectura je určeno pro 600 dětí ve věku od tří do devíti let. V našich podmínkách pro mateřskou školu a první stupeň základní školy.



Projekt budovy je obrazem propojení vnitřní organizace jednotlivých skupin dětí s formální funkcí architektury.
Čtyři samostatné černé části různých velikostí podpírají společnou bílou část nad nima. Na samostatně vytvořených nádvoří jsou umístěna dvě dětská hřiště pro mateřskou školu a první třídu. 
ve vyšší úrovni je umístěna administrativa centra, včetně recepce  pro čekající rodiče. Vzhledem k topografii místa, je první patro na úrovni přístupu z ulice.

Autor: André Espinho Architectura
Foto: Fernando Guerra

Vstup z ulice













Situace


1. NP


2. NP - vstupní podlaží


Podélný řez


Příčný řez


Západní pohled


Jižní pohled


Východní pohled


Západní pohled

 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.