Andre Kikoski Architect: Wyckoff exchange

Andre Kikoski Architect: Wyckoff exchange

 
 
 
 

Andre Kikoski Architect: Wyckoff exchange

COR-TENová, ocelová fasáda obchodních prostor Wyckoff Exchange, v Bushwicku - části  Brooklynu, v New Yorku.
 


 Objekt s obchody je konverzí dvou opuštěných skladů s plochou 10 000 čtvercových stop. Jeho dominantou jsou ocelové vzorované dvouvrstvé panely s laserem vyřezaným dynamickým vzorem: vnější COR-TENovou vrstvou a vnitřní reflexní vrstvou z nerezavějící oceli. Skryté osvětlení LED světly celou perforaci slaďuje a vytváří neustále se měnící vnější obraz. Každý z pěti samostatných obchodů uvnitř má vlastní "bránu", transformující se v markýzu, když je obchod otevřený.
 

"Chtěli jsme vytvořit kultovní budovu, o které se bude mluvit, jako centru umění a tvůrčí energie v Bushwicku," říká Andre Kikoski ", a tak jsme vymysleli estetickou fasádu, která je dramatická, vynalézavá, a inspirovaná průmyslovou minulostí okolí. Současná úroveň technologií a stavební techniky nám umožnila realizovat tuto 100 stop dlouhou a osmnáct stop vysokou fasádu pouze dva centimetry širokou."

Obchodní prostory s názvem Rádio Bushwick s interiérem navrženým také atelierem AKA, byly otevřeny v zimě 2010. V prostorách dvou bývalých opuštěných skladů, v centru vitální a rychle se měnící části města, na ploše deset tisíc čtvercových stop, najdete živou hudbu, trh se základním zbožím, obchod s vínem, tedy věci typické pro Bushwick.

Pět párů pohyblivých fasádních panelů je ovládáno technologií používanou u leteckých hangárů a průmyslových staveb. Pohyblivé panely vytváří měnící se výraz jejich funkce: ve dne tvoří markýzy obchodů, přístřeší pro chodce, v noci poskytují ochranu uzavřeným obchodům za sebou. Polo ukryté LED osvětlení pronikající zevnitř skrz děrování vytváří tajemnou kulisu města.

Investor, Cayuga Capital Management, který zadával tento projekt vlastní asi 40 dalších nemovitostí v této oblasti.
Andre Kikoski považuje tuto fasádu za "prototyp adaptivního opětovného použití" - architektury s minimálním dopadem, která se může šířit, jednoduše a elegantně v celém okolí.

Foto: ESTO/Francis Dzikowski


Původní opuštěné sklady

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.