Apartmány Pálavské vinohrady získaly titul „Stavba Jihomoravského kraje 2012“

Apartmány Pálavské vinohrady získaly titul „Stavba Jihomoravského kraje 2012“

 
 
 
 

Apartmány Pálavské vinohrady získaly titul „Stavba Jihomoravského kraje 2012“

V letošním jedenáctém ročníku Stavba Jihomoravského kraje (JMK) pořádaném Jihomoravským stavebním společenstvím při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR získal v kategorii „Bytová výstavba“ nejvyšší ocenění projekt rekreačního areálu Apartmány Pálavské vinohrady v obci Pavlov.Výsledky letošního ročníku soutěže byly vyhlášeny na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2013 v Brně. Odborná devítičlenná porota hodnotila kromě stavebního konceptu a kvality prací také architektonický výraz díla a začlenění do okolí. Ocenění získaly přihlášené stavby v celkem sedmi kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové stavby, průmyslové stavby a technologické stavby, dopravní a inženýrské stavby, rekonstrukce staveb a objektů, vodohospodářské a ekologické stavby a stavby realizované mimo území JMK.

V kategorii bytových staveb získal titul Stavba Jihomoravského kraje rekreační rezort Apartmány Pálavské vinohrady ateliéru KYZLINK architects&interior. Výstavbu pěti apartmánových domů s celkem 30 bytovými jednotkami financovala společnost Pavlof, s. r. o., dodavatelem stavby byla firma Hast, s.r.o.
Výstavba apartmánů byla dokončena počátkem léta 2012, areál dnes slouží nejen k rekreaci vlastníků apartmánů, ale především k pronájmu široké veřejnosti. „Zájem o apartmány byl velký již v době jejich prodeje. Jsme rádi, že v takto prestižní soutěži náš koncept uspěl a věříme, že ocenění bude pro vlastníky i hosty apartmánů velkou podporou a motivací,“ uvedl Zdeněk Janeček ze společnosti Pavlof, která do projektu investovala 50 milionů korun.

Pět apartmánových domů je kaskádovitě posazeno do svahu nad vodní nádrží Vodní Mlýny, apartmány nabízí výhled nejen na vodní hladinu a kotvící jachty, ale současně i na okolní kopce poseté vinicemi a siluetu hradu Děvičky. Apartmány s plochou 50 m2 a terasou o dalších 20 m2 jsou koncipovány jako přízemní a mezonetové byty s dispozicí 1+kk. K apartmánům náleží sklepní kóje na sportovní vybavení. Parkování je zajištěno přímo v areálu.

Více o rezortu Apartmány Pálavské vinohrady na www.palavskevinohrady.cz.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.