Architect, a Puppeteer?

Architect, a Puppeteer?

(7. 6. 2019) Diskuse v Galerii VI PER, 10. 6. 2019, 19:00

 
 
 
 

Architect, a Puppeteer?

KDY: 10. 6. 2019, 19:00 hod
KDE: Galerie VI PER, Vítkova 2, Praha 8

Citliví architekti to budou pravděpodobně popírat, ale architektura jako praxe a akademická disciplína je živena vírou v to, že dokáže formovat životy lidí prostřednictvím návrhů a vystavěného prostředí. Architektonický návrh představují pochybně vrstvené fikce, projekce a představy: od designu filosofie, kde se očekává, že se hypotetický koncový uživatel bude chovat určitým způsobem, až k vizualizačním technikám, v nichž jsou poddajné výstřižky lidí uspořádány v rámci renderů, jež připomínají spíše divadelní rekvizity než lidské bytosti. Zatímco soukromé prostory nás nechávají řešit architektonický determinismus prostřednictvím osobních vztahů, rozpor mezi snem architekta a jeho vysněným uživatelem a tím, jak skuteční lidé působí na architekturu, není nikde výraznější než ve veřejném prostoru.

Hosté:
Beth Weinstein, architektka a performerka, University of Arizona
Jan Bažant, loutkář, ilustrátor, grafik, scénograf, Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Justinien Tribillon, urbanista a badatel, Theatrum Mundi, Londýn, a Migrant Journal
Kateřina Vídenová, architektka, MAK, Praha Marta Michalowska, umělkyně a kurátorka, Theatrum Mundi, Londýn, a The Wapping Project
Océane Ragoucy, architektka a badatelka, TVK Architects, Paříž

Diskuse Architect, a Puppeteer? je organizována Theatrum Mundi, Londýn, a Galerií VI PER, Praha, v době konání Pražské Quadrienále 2019.
vipergallery.org

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.