Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

(11. 3. 2010)

 
 
 
 

Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

Zlín 10. března (ČTK) - Architektonickou studii na úpravy centra Zlína zpracuje společnost AI-DESIGN architektky Evy Jiřičné. Novinářům to dnes řekla primátorka města Irena Ondrová. Moderního vzhledu se v budoucnu dočká rozsáhlý prostor ohraničený Kongresovým centrem, náměstím T.G. Masaryka, Velkým kinem a podchodem k náměstí Práce. Rekonstrukce přijde na více než 100 milionů korun. Radnice na ni použije peníze z evropských fondů, které ušetřila při stavbě Kongresového centra.

Kongresové centrum tvoří spolu s Univerzitním centrem, které v těsné blízkosti postavila Univerzita Tomáše Bati, společný komplex. Autorka projektu, architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná se při jeho řešení nechala inspirovat školami, které na místě stály již v éře T. G. Masaryka.

"Společnost AI-DESIGN jsme oslovili proto, aby tam byla logická návaznost v pojetí toho celého prostoru, aby jakoby kongresové centrum pokračovalo dál," poznamenala Ondrová. Za studii město zaplatí zhruba milion korun.

Jako první radnice nechá upravit podchod spojující tovární areál a náměstí Práce. Ještě letos zprovozní eskalátor, který nefunguje již několik let. V příštím roce pak začnou práce na jeho celkové modernizaci. Město nechá opravit elektroinstalaci, sociální zařízení. Projekt počítá s instalací plochy pro vozíčkáře. Na architektovi poté bude podoba a umístění obchůdků v podchodu. Investice přijde minimálně na 30 milionů korun.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz