Architektura jako věc veřejná: Kanceláře architektury, městské ateliéry

Architektura jako věc veřejná: Kanceláře architektury, městské ateliéry

(10. 5. 2022) Druhý díl přednáškové a diskusní série se uskuteční ve středu 11. května od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015

   
 
 
 
 

Architektura jako věc veřejná: Kanceláře architektury, městské ateliéry

V jarní přednáškové a diskusní sérii seznamuje plzeňský spolek Pěstuj prostor zájemce z laické i odborné veřejnosti s různými podobami vztahu architektonické profese a veřejné správy. Druhý díl se uskuteční již ve středu 11. května od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015.

„Zatímco v první části cyklu jsme přivedli do Plzně externí městské architektky a architekty věnující práci pro město zpravidla jen část své pracovní aktivity, v rámci druhého dílu představíme interní organizace zřizované samosprávou: kanceláře architektury města a městské ateliéry,“ uvádí dramaturg série Petr Klíma z pořádajícího spolku. Tato koncepční pracoviště zpravidla tvoří vizi budoucího prostorového rozvoje daných měst a prostoru měst se věnují intenzivněji a ve větším měřítku. 


V Plzni fungování svých organizací přiblíží ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary Karel Adamec, vedoucí KAM v Liberci Jiří Janďourek a ředitel Městského ateliéru prostorového plánování a architektury v Ostravě Ondřej Vysloužil. 

Koordinace projektů, smysluplná formulace a zadávání architektonických nebo urbanistických studií i soutěží a v neposlední řadě také snaha o zapojení široké veřejnosti do debaty o otázkách týkajících se městského prostředí – to vše mají tyto instituce společné. Příspěvky jejich představitelů i následující diskuse však jistě odhalí i jisté odlišnosti, ať už v jejich výchozích pozicích, šíři aktivit, aplikovaných přístupech či konkrétních realizacích. 

Vstupné na akci činí 50 Kč. Vstupenky budou k dispozici na místě a v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a GoOut.cz

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz