Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu

Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu

 
 
 
 

Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu

(ČTK) - Obyvatelé Brna mohou odesílat připomínky k aktualizaci územního plánu prostřednictvím nového webu brněnských aktivistů. Důvodem jeho vzniku byly podle Jiřího Koželouha z hnutí Nesehnutí nedostatečné a složité informace předložené magistrátem. Sdružení na webu upozorňují i na možné hrozby, které ze změny vyplývají. Radnice plánuje k územnímu plánu veřejné projednání 4. února.


"Město předložilo složité podklady se zásadními změnami pro život lidí. Hodlá je pak projednat na jediné besedě. Právě proto jsme založili nový web, díky kterému mohou občané poslat připomínku rovnou na magistrát a na mapě si vyhledat připomínky týkající se jejich okolí,"
uvedl Koželouh.

Radnice seznamuje veřejnost s aktualizovanou podobou brněnského územního plánu na internetu. "Koncepce návrhu a další informace jsou pravidelně a trvale zveřejňované na stránkách města," informoval mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Aktivistům se nelíbí to, že se lidé ve složitých dokumentech nevyznají. "Chceme proto upozornit na hrozby pro životní prostředí, které se v nich skrývají. Průzkum ukázal, že v Brně zavřelo 850 menších obchodů a některé městské části jich nemají dostatek," uvedl Koželouh. Nový územní plán má však umožnit ještě rozsáhlejší výstavbu nákupních center. "Reálně tak hrozí, že velká střediska budou vznikat například na plochách určených pro bydlení, výrobu, sport, ale také v místech pro zeleň nebo lesy. Příkladem je ivanovický Bauhaus, který stojí v ploše pro nerušící výrobu a služby nebo bystrcký supermarket Penny v prostoru čistého bydlení," řekl Koželouh.

Zájemci mohou poslat připomínku přes internet nebo si prozkoumat návrh osobně. "Nachází se v budově magistrátu v Kounicově ulici 67, kde je vždy přítomná služba. Za úkol má zodpovědět základní dotazy," podotkl Žára. Veřejné projednání s odborným výkladem zpracovatelů se bude konat 4. února v 17:00 v sále Zastupitelstva města Brna na Dominikánském náměstí.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.