BRNO (NE) ZNÁMÉ

BRNO (NE) ZNÁMÉ

(22. 1. 2024) Výstava v Urbancentru Brno 19. 1.–15. 3. 2024.

   
 
 
 
 

BRNO (NE) ZNÁMÉ

Architektura má úžasnou vlastnost, nedokáže lhát a podává pravdivou výpověď o době svého vzniku a o dějinných vrstvách, kterým byla svědkem. Brno má takových rozmanitých vrstev mnoho. Nechte si je představit na výstavě BRNO (NE) ZNÁMÉ odhalující část z fotografií stejnojmenné knihy. Detaily architektury zachycené hledáčkem architektky Mariety Musálkové svým pojetím nabízejí jiný pohled a nové interpretace prvků jinak důvěrně známých z ulic našeho města.

Výstavu zahájí křest knihy za účasti autorského týmu z Kanceláře architekta města Brna a historika architektury Vladimíra Šlapety, který sepsal úvodní text. 


Kniha fotografií detailu brněnské architektury BRNO (NE) ZNÁMÉ
Metropole Moravy má mnoho rozmanitých tváří. Nechte si je představit v knize BRNO (NE) ZNÁMÉ skrze fotografie architektky Mariety Musálkové. Deník skládaný jako mozaika po řadu let při procházkách ulicemi města vám přinese pohled zaostřený na detail a odhalující jednotlivé vrstvy proměňující se architektury. Detaily roztříděné do tří kapitol podle měřítka od nejmenšího po největší hledají překvapivé souvislosti napříč staletími. Nové interpretace důvěrně známého osloví nepochybně nejen odbornou, ale i širší veřejnost s hlubokým zájmem o historii a budoucnost Brna.

Zájemci o tuto obrazovou publikaci si ji mohou zakoupit v Turistickém informačním centru města Brna.

URBAN CENTRUM BRNO                                          TIC BRNO
Stará radnice, Mečová 5                                                    Informační centrum pod krokodýlem
po – pá 10–18, vstup zdarma                                            Stará radnice, Radnická 2
urbancentrum.brno.cz                                                     ticbrno.cz

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a