Brno opraví Zelný trh za 60 miliónů korun

Brno opraví Zelný trh za 60 miliónů korun

 
 
 
 

Brno opraví Zelný trh za 60 miliónů korun

(ČTK) - Šedesát miliónů korun bude stát oprava Zelného trhu, kterou v úterý schválili radní Brna. Projekt spadá do komplexní rekonstrukce historického jádra města. Práce začnou v březnu, dokončeny by měly být do jednoho roku, řekl ČTK mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Prostranství se bude upravovat podle návrhu architekta Tomáše Rusína a jeho Atelieru RAW. Projekt zpracovala firma Dopravoprojekt, zhotovitelem stavby je firma IMOS Brno, a. s. (doplněno Stavbaweb).

Podoba Zelného trhu podle projektu atelieru RAW
„V únoru vyřídíme potřebné náležitosti tak, aby mohla samotná realizace v březnu začít,“
uvedl Žára. Na už provedenou opravu podzemí naváže závěrečná rekonstrukce povrchu. „Zpevníme plochy, vozovky, chodníky a inženýrské sítě,“ vyjmenoval mluvčí. Podle něj se změní také systém parkování. Obnovy a doplnění se dočká i městský mobiliář. „Dáme nové lavičky, telebox (telefonní aparát, ne klasická budka, ale otevřený prostor, pozn. red.), stojany na kola, odpadkové koše,“ uvedl Žára.
 
Revitalizace se dotkne sadových úprav. Na náměstí přibude 17 stromů. Nově jsou navrženy výtvarné vodní prvky. Před Moravským zemským muzeem vzniknou fontány. V ústí Starobrněnské ulice bude vybudováno stanoviště podzemních kontejnerů.
Brněnští radní schválili smlouvu o dílo s termínem dokončení 298 dnů. Náměstí, které leží ve svahu pod Petrovem, slouží jako parkoviště a po část roku je využito jako tržiště. Rekonstrukce má stát 60,4 miliónu Stavba je financována z prostředků Evropské unie – ROP Jihovýchod.

Související články:

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.