Budova Živnobanky bude v neděli hostit současné umění

Budova Živnobanky bude v neděli hostit současné umění

 
 
 
 

Budova Živnobanky bude v neděli hostit současné umění

Pro zájemce jsou připraveny dva typy komentovaných prohlídek. První okruh zahrnuje prohlídku vystavených děl v prostorách kanceláří v prvním patře. Druhý okruh je prohlídka procházející více patry včetně výjimečně zpřístupněných částí Živnostenské banky. Z kapacitních důvodů je třeba rezervovat si místo.

Živnostenská Banka, zdroj foto: virtualnipraha.cz
(ČTK) -
Historická budova bývalé Živnobanky v Praze na Příkopě bude v neděli patřit současnému umění. Díla téměř tří desítek umělců budou v prostorách, které se připravují na rekonstrukci, prezentovat čtyři galerie - Galerie Svit, Drdova Gallery, Huntkastner Gallery a Polansky Gallery. Obrazy, objekty, fotografie či konceptuální umění soudobých tvůrců se tak objeví mezi díly Maxe Švabinského, Mikoláše Alše, sochaře Stanislava Suchardy a dalších mistrů, kteří se podíleli na výzdobě Živnobanky.

Kurátorem výstavy je Jan Kratochvíl, zastoupena jsou díla Daniela Pitína, Evy Koťátkové, Jiřího Thýna, Josefa Bolfa, Dominika Langa, Tomáše Vaňka, Marka Meduny, Jiřího Kovandy, Pavly Scerankové, Mileny Dopitové či Vladimíra Houdka. Pro zájemce jsou připraveny dva typy komentovaných prohlídek. První okruh zahrnuje prohlídku vystavených děl v prostorách kanceláří v prvním patře v doprovodu průvodce, galeristů a zastoupených umělců, během které se návštěvníci dozvědí o vzniku děl i práci galeristů.

Druhý okruh je prohlídka procházející více patry včetně výjimečně zpřístupněných částí Živnostenské banky, v doprovodu průvodce a osobností z dalších oborů umění, které návštěvníkům představí architekturu, malby, plastiky, jejich historii a společenskou kontinuitu. Z kapacitních důvodů je třeba rezervovat si místo na www.magnusart.cz. Po celý den je připraven program pro děti.

Přeměnu bývalé Živnobanky od architekta Osvalda Polívky na centrum českého skla plánuje investiční skupina CPI. Otevřít budovu pro veřejnost firma chce na podzim 2015. Rekonstrukci památkově chráněné budovy připravuje s podobnými projekty zkušený pražský ateliér DaM.
zdroj foto: virtualnipraha.cz
 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.