Byt na Letné

Byt na Letné

(27. 6. 2017) Jana Schnappel Hamrová

   
 
 
 
 

Byt na Letné

Byt se nachází v Praze 7 v domě, který pochází z roku 1938 a je kulturní památkou. To se projevuje jak ve společných částech, tak v samotných interiérech bytů. Dochovaly se například původní dveře a opaxitové obklady za topením. Koncepce návrhu tedy vychází ze zachování těchto cenných prvků a jejich vhodného doplnění nebo podtržení. Projektu předcházela rešerše historických fotografií, z nichž vzešla inspirace na vytvoření velkých prosklených dveří do vstupní haly. Ty se původně v bytech nacházely, byla tedy vytvořena jejich replika, díky které se ze vstupní haly stal prostor plný světla.
Byt má rozlohu cca 120 m2 a přáním klientů bylo mít co největší pobytový prostor. Ložnici tedy byla věnovaná minimální plocha propojená skleněnou příčkou s prostornou šatnou. Koupelna je řešená minimalisticky s použitím bílého lesklého obkladu jako odkazu na opaxitový obklad za topením s akcentem ve sprchovém koutě, kde je použitý travertin stejně jako ve vstupní hale objektu. Na podlaze zůstaly původní parkety, které jsou sjednoceny světlým mořením. Stejné moření je i na jídelním stole. Velká většina nábytku byla navržena a vyrobena na míru.
Důležitou roli v interiéru hraje osvětlení, které se materiálově, a částečně i tvaroslovím, odkazuje na historii domu, zároveň mu ale dává nový nádech.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.