Café Práh

Café Práh

(8. 8. 2019) Jak vznikala tréninková kavárna v Brně? 

   
 
 
 
 

Café Práh

Café Práh je jedinečný projekt u brněnské nákupní galerie Vaňkovka. Obsluhují v ní lidé s duševním onemocněním, kteří si zde mohou vyzkoušet pracovní dovednosti a nácvik pracovní zátěže v klasických podmínkách. Uživatelé služeb Práh jižní Morava, z.ú. za podpory asistentů nácvikových míst zde mají možnost naučit se zvládat i obtížné a stresové situace. Díky tomu se mohou postupně vrátit do běžného zaměstnání i života. 

Café Práh disponuje plochou cca 300 m2. Na realizaci podlah sálů a chodby se mimo jiné podílela i firma Sika, která se postarala o kompletní dodání materiálu na podlahový systém zdarma. Jako podkladní nátěr a penetrace betonu byla použita 2komponentní epoxidová pryskyřice Sikafloor®-161. Jejími hlavními výhodami jsou:

● Nízká viskozita,
● dobrá penetrační schopnost,
● vynikající přídržnost,
● snadná aplikace,
● krátké čekací doby.

Pro vyrovnávku posloužila samonivelační epoxidová stěrka Sikafloor®-432 DecoCem v barvě světle šedá, která vytvoří i v těch nejnamáhanějších prostorách velice trvanlivou a odolnou nášlapnou vrstvu a přitom si zachová dekorativní vzhled. Její výhodou je rychlé a snadné použití, výborná roztékavost, pochozí již po 4 hodinách. V kombinaci se syntetickým nátěrem vytvoří nenasákavý povrch. Jako pečetící nátěr byla použita 2komponentní, nízkoviskózní, transparentní epoxidová pryskyřice Sikafloor®-169.

Následovala 2komponentní polyuretanová, uzavírací vrstva s matným vzhledem Sikafloor®-304 W, která ještě podtrhla jedinečný prostor. Vytvořené spáry byly vyplněny tmelem Sikaflex® PRO-3, což je špičkový 1komponentní pružný tmel s vysokou mechanickou a chemickou odolností. Až se tedy někdy dostanete do Brna, spojte příjemné s užitečným a nechte se pohltit netradiční atmosférou Café Práh. 

podle podkladů společnosti SIKA CZ

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.