Camenzind Evolution: bytový dům K.I.S.S.

Camenzind Evolution: bytový dům K.I.S.S.

 
 
 
 

Camenzind Evolution: bytový dům K.I.S.S.

Novostavba bytového domu v Curychu


Architekt: Camenzind Evolution
Foto: Peter Würmli

Architektonická kancelář Camenzind Evolution v těsné spolupráci s klientem Swiss Life vytvořila 46 mezonetů a bytů o velikosti 2,5-4,5 místností. Cílem jedinečného konceptu bylo vyvinout byty, které by byly nejen funkční, ale také nabídly přidanou hodnotu ve formě vlastní identity jednotky. Tento přístup reaguje na rostoucí potřebu po individualitě a pluralitě naší současné společnosti. Proto při navrhování projektu KISS bylo zásadní uvažování o životním stylu budoucích nájemníků.

To předpokládalo intenzivní průzkum s ohledem na místo, jeho infrastrukturu, typické zaměstnance a jejich příjmy. Výsledky pomohly shromáždit vědomosti o potenciálních zákaznících podobného životního stylu a způsobu vnímání a rozdělit je do tří skupin. Vznikl silný koncept individuálních mezonetů s pozoruhodným návrhem interiéru. Nájemník si mohl vybrat jeden ze tří typů experimentálních bytů nabízejících individuální zážitek. Tak vznikla zcela nová koncepce, která umožňuje volbu jednoho ze tří typů bytů CLASSIC, INDUSTRIAL nebo FUNKY založených sice na identické dispozici s vlastním charakterem.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.