ch+qs arquitectos: B House

ch+qs arquitectos: B House

 
 
 
 

ch+qs arquitectos: B House

Vlastní rekreační dům architektů ve středním Španělsku


Architekti: ch+qs arquitectos, Josemaria de Churtichaga, Cayetana de La Quadra-Salcedo
Místo: Berrocal, provincie Segovia, Španělsko
Plocha: 150 m2
Realizace: 2011
Foto: FG + SG


Je to humanizovaná krajina s loukami, zídkami, jasany, potůčky, krajina malého měřítka, minimální, takřka domácí, a naprosto vše tu má žluté akcenty. V létě jsou obiloviny, žně a kastilské teplo žluté. podzim sem vstupuje žloutnutím jasanů, miliony drobných lístků odumírají v doznívající a suché žluti. V zimě žlutá přetrvává v zářících záblescích žlutých lišejníků na šedých kmenech jasanů. I stroje jsou tady žluté, značky jsou žluté, vše je žluté.Před patnácti lety jsme si v této krajině koupili louku a po dvanácti letech přemýšlení jsme se rozhodli postavit si zde dům, útočiště, kousek krajiny jako rám, malá obydlená mez se dvěma výhledy, na východ a na západ.Na západ je výhled na blízkou skalku s mechem, ostružiním a prastarým jasanem. Na východě vzdálené svítání nad žlutými horami. Tyto dva pohledy a jednoduché těleso jsou A i Z návrhu domu.


Všechno je malé, všechno je krátké, všechno má drobné měřítko. V pohledu zvenku dům skoro přehlédnete: oko spočine jen na žlutých dveřích, které hlídají vstup, a na žlutém komínu, který dům ohřívá; zbytek je neviditelný. A když se posadíte nebo zastavíte ve dveřích, dům zmizí a žlutý svět pokračuje.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.