Copa Centrum Národní — multifunkční objekt

Copa Centrum Národní — multifunkční objekt

(25. 11. 2008)

 
 
 
 

Copa Centrum Národní — multifunkční objekt

Projekt vypracoval architektonický atelier Cigler Marani Architects.
Výstavba bude zahájena koncem tohoto roku.

Copa Group, developerská společnost specializující se na výstavbu a rekonstrukci architektonických objektů v centru Prahy, připravuje výstavbu multifunkčního objektu Copa Centrum Národní, který se bude nacházet na místě dnešního vstupu do stanice metra Národní třída za obchodním domem Tesco ve Spálené ulici a bude představovat investici v přibližné výši 4 miliard korun.

Copa Centrum Národní, jedna z největších soukromých investic v centru města Prahy, zcela přemění a pozvedne tuto lokalitu z jejího současného stavu na čisté, moderní a atraktivní obchodně-společenské centrum, které nabídne přibližně
17 000 m² kancelářských prostor, 12 000 m² maloobchodních prostor a 2 000 m² rezidenčních bytů. Propojený komplex budov Copa Centra Národní zahrnuje podzemní parkoviště pro 250 aut i veřejný zahradní areál s fontánami a plastikami.

Během stavebních prací bude uzavřen vstup do stanice metra Národní, vlakové soupravy metra budou touto stanicí pouze projíždět. K nástupu a výstupu budou moci využít nedaleké stranice metra Můstek. Po dokončení stavby budou mít cestující možnost výstupu přímo do nového obchodně-administrativního centra Národní.

Společnost Copa pověřila návrhem a vypracováním projektu architektonický atelier Cigler Marani Architects. Výstavba Copa Centra Národní bude zahájena koncem tohoto roku v návaznosti na výběrové řízení na zhotovitele stavby a měla by být dokončena do dvou let.

Profil společnosti:
Společnost Copa Group byla založena v roce 1995 švýcarským podnikatelem Sebastianem Pawlowskim a zabývá se realizací investičních projektů a rekonstrukcemi historických objektů v centru Prahy. Mezi realizované projekty patří například Slovanský dům, Kaunický palác, Hergetova cihelna, U Lužického semináře, Rytířská, Neubergovský palác, Škodův palác, Za Poříčskou branou, budova „Zlatý anděl“ v Celetné ulici a mnoho dalších.
Společnost také provozuje Muzeum Franze Kafky a Muzeum Alfonse Muchy v Praze.

Zdroj: TZ COPA, Cook Communications — Communication Works, 22.9.2008
Zdroj foto: TZ Cook Communications — Communication Works


Související články:
Obchodní komplex Copa Centrum Národní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz