Crestyl postaví v Praze u Vltavy byty a kanceláře za 7,5 mld. Kč

Crestyl postaví v Praze u Vltavy byty a kanceláře za 7,5 mld. Kč

(31. 10. 2008)

 
 
 
 

Crestyl postaví v Praze u Vltavy byty a kanceláře za 7,5 mld. Kč

Architekti projektu:
DOCK Offices — S.H.S. Architekti, s. r. o.; 4a architekti, s. r. o.
DOCK Residence — Mediapolis

Developerská skupina Crestyl investuje do výstavby nových bytů a komerčních ploch na rozhraní pražského Karlína, Libně a Holešovic celkem 7,5 miliardy korun. Firma dnes o novém projektu informovala ČTK v tiskové zprávě.

Výstavba první etapy projektu u slepých ramen Vltavy začala podle firmy minulý týden. Její dokončení plánuje Crestyl na první čtvrtletí 2010. Dokončení celého projektu firma předpokládá na rok 2013.

Výsledná podoba nového obytného a komerčního souboru má mít 120 000 metrů čtverečních. V areálu bude 346 luxusních bytů, které zaberou 40 000 metrů čtverečních. Zbytek prý budou tvořit komerční plochy, především kanceláře, ale také hotel, restaurace a kavárny.

Crestyl působí na tuzemském realitním trhu od roku 1996. V současné době rozvíjí v Česku projekty ve více než 17 lokalitách. Jejich investiční hodnota podle firmy přesahuje jednu miliardu eur, tedy přibližně 24,4 miliardy korun.

Většina realitních společností zatím od začátku roku zaznamenává pokles zájmu o nové byty, a to o desetinu až čtvrtinu. Propad prodělávají také hypotéky. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů občanům za devět letošních měsíců klesl meziročně o 15,4 procenta na 90,4 miliardy korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 30.10.2008

Doplněno Stavbaweb:

"Dock "
Lokalita: Praha 8, Libeň
Architekti:
DOCK OfficesS.H.S. Architekti, s. r. o.; 4a architekti, s. r. o.
DOCK ResidenceMediapolis
Velikost projektu: 120 000 m2

Projekt:
Developerský projekt Dock v sobě spojuje nejen rezidenční komplex, ale také business park, který vznikne v objektu bývalých loděnic, nedaleko Libeňského zámečku a stanice Palmovka. Lemovaný Libeňským mostem a rameny řeky Vltavy, Dock zásadním způsobem dává Libni novou tvář a nové možnosti. Projekt leží nejen v blízké vzdálenosti do centra města, ale těží také z blízkosti řeky, což vytváří lehce půvabnou atmosféru celého prostředí. Rezidenční a administrativní části projektu jsou citlivě zabudovány do vodní plochy doků, která bude kompletně přebudována na moderní vodní plochu uzpůsobenou k relaxaci a sportu. Ve 2 etapách bude vystavěno celkem 348 bytů a 80 000 m2 kancelářských ploch.
(Zdroj: Crestyl, a. s.)

Vizualizace  projektu naleznete na stránkách atelieru 4a architekti zde.Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz