CzechScape — portrét současné české krajinářské architektury

CzechScape — portrét současné české krajinářské architektury

 
 
 
 

CzechScape — portrét současné české krajinářské architektury

Publikace CzechScape představuje téma současné české krajinářské architektury s velkorysými přesahy do dalších příbuzných disciplín, čímž záměrně překračuje hranice běžného chápání oboru.


Téma je pojato jako komplexní obraz samotné krajiny, zahradních prostor i krajiny městské, jakožto společné architektury pod jednou oblohou. Výběr prezentuje díla vzniklá pod taktovkou současné plně aktivní generace architektů a umělců naší doby, ale zároveň v úvodu obsahuje také krátké srovnání s počiny předchozí praktikující generace, kterou jsou současní tvůrci různou měrou ovlivněni a na kterou přirozeně navazují. Publikace byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze 18. 6.–9. 9. 2014.

Více o výstavě zde a o probíhajícím festivalu Landscape zde.

 
â?? Koncept: Dan Merta & 4dim – Klára Stachová, Andrea Honejsková, Jakub Hepp
â?? Úvodní eseje: Dan Merta, Klára Stachová, Andrea Honejsková, Jakub Hepp, Ivar Otruba, Radmila Fingerová, Petr Mičola, Vladimír Sitta, Petr Kratochvíl
â?? Texty: Anrea Honejsková, Klára Stachová, Jakub Hepp
â?? Editor: Klára Pučerová
â?? Grafika: Anna Gutová
â?? Překlad: John Comer, Elizabeth Spacilova, Robin Cassling
 
GJF, Praha 2014, 288 stran, 490 Kč.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.