David Kraus: Rodinný dům u Prahy

David Kraus: Rodinný dům u Prahy

(24. 2. 2014) Základní koncepcí a nápadem domu je vyjmutí obývacího prostoru z dispozice domu a jeho umístění „vně“ domu na jih – do zahrady.

 
 
 
 

David Kraus: Rodinný dům u Prahy

Základní koncepcí a nápadem domu je vyjmutí obývacího prostoru z dispozice domu a jeho umístění „vně“ domu na jih – do zahrady.


Hlavní část domu úplně vyjmout a vysunout do zahrady.
Jako by to byl samostatně stojící altán v zahradě, kolem kterého se točí slunce.
A z něhož lze vidět zeleň ze všech stran.

Analogie srdce na dlani.

Obývací prostor - srdce domu je otevřené a uvolněné od okolní zbývající dispozice, tvoří samostatný objekt (básnicky řečeno: srdce na dlani) prosvětlený po celý den postupně východním, jižním i západním sluncem. Díky tomuto řešení se venkovní obytná terasa ocitla „za domem“, od komunikace je odcloněna zadním traktem a vznikla celý den nezastíněná jihozápadní zahradní plocha. Příjezd na pozemek i vstup do domu je veden ze severu. Vnější netradiční architektonickou formu domu umocňuje umístění objektu na od severu k jihu svažitém pozemku.
Dům je dvoupodlažní s rovnou střechou v jeho zadním – severním traktu. Objem nad obývacím prostorem má střechu šikmou – valbovou. Dům není podsklepen.

Investor: soukromý investor
Autor: David Kraus
Dodavatel: KOČÍ GROUP s. r. o.
Zastavěná plocha: 230 m2
Projekt: 2010
Realizace:
Foto: Filip ŠlapalSituace
Situace
Přízemí, patro
Přízemí Patro

Příčný řez
Příčný řez
Pohledy
Pohledy

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz