David Kraus: Rodinný dům u Prahy

David Kraus: Rodinný dům u Prahy

(24. 2. 2014) Základní koncepcí a nápadem domu je vyjmutí obývacího prostoru z dispozice domu a jeho umístění „vně“ domu na jih – do zahrady.

 
 
 
 

David Kraus: Rodinný dům u Prahy

Základní koncepcí a nápadem domu je vyjmutí obývacího prostoru z dispozice domu a jeho umístění „vně“ domu na jih – do zahrady.


Hlavní část domu úplně vyjmout a vysunout do zahrady.
Jako by to byl samostatně stojící altán v zahradě, kolem kterého se točí slunce.
A z něhož lze vidět zeleň ze všech stran.

Analogie srdce na dlani.

Obývací prostor - srdce domu je otevřené a uvolněné od okolní zbývající dispozice, tvoří samostatný objekt (básnicky řečeno: srdce na dlani) prosvětlený po celý den postupně východním, jižním i západním sluncem. Díky tomuto řešení se venkovní obytná terasa ocitla „za domem“, od komunikace je odcloněna zadním traktem a vznikla celý den nezastíněná jihozápadní zahradní plocha. Příjezd na pozemek i vstup do domu je veden ze severu. Vnější netradiční architektonickou formu domu umocňuje umístění objektu na od severu k jihu svažitém pozemku.
Dům je dvoupodlažní s rovnou střechou v jeho zadním – severním traktu. Objem nad obývacím prostorem má střechu šikmou – valbovou. Dům není podsklepen.

Investor: soukromý investor
Autor: David Kraus
Dodavatel: KOČÍ GROUP s. r. o.
Zastavěná plocha: 230 m2
Projekt: 2010
Realizace:
Foto: Filip ŠlapalSituace
Situace
Přízemí, patro
Přízemí Patro

Příčný řez
Příčný řez
Pohledy
Pohledy

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz