David Kraus: Rodinný dům ve Vraném Nad Vltavou

David Kraus: Rodinný dům ve Vraném Nad Vltavou

(16. 9. 2011) autor: David Kraus
lokalita: Vrané nad Vltavou
podlažní plocha: 175 m2
průběh: 2007 - 2010

 
 
 
 

David Kraus: Rodinný dům ve Vraném Nad Vltavou

autor: David Kraus
lokalita: Vrané nad Vltavou
podlažní plocha: 175 m2
průběh: 2007 - 2010


Vzhledem k nevýhodné svažitosti terénu, byl kladen důraz na umístění objektu na pozemku. Řešení zachovává západní zahradu se světlem od poledne, příjezd i vstup je veden ze severní strany, terasa je na jihovýchodě, je odcloněna od komunikace domem samotným, obývací prostor je osvětlen z východu, jihu i západu, je pootočen pryč od komunikace. Objem domu je nepravidelný, ale kompaktní, je výškově odstupňován – tak jak klesá pozemek - členěn třikrát vždy o 0,5 m, toto tvoří zvláštní prostory uvnitř. Členění po výškách se promítá do obýváku a do komunikace v patře. Dům je dvoupodlažní se sedlovou střechou, je nepodsklepen. Obytný prostor má zvýšenou světlou výšku, je přisvětlen shora. Patro obsahuje ložnici dětí, koupelnu, pracovnu, ložnici rodičů s šatnou a koupelnou a pokoj hosta. Dům je zděný, obložený dřevem.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz