Demolice lávky kvůli stavbě Tyršova mostu začne koncem listopadu

Demolice lávky kvůli stavbě Tyršova mostu začne koncem listopadu

(12. 10. 2009)

 
 
 
 

Demolice lávky kvůli stavbě Tyršova mostu začne koncem listopadu

Fotogalerie ke článku (1)

Tyršův most v Přerově - vizualizace (zdroj: 2arch.cz)

Tyršův most v Přerově - vizualizace (zdroj: 2arch.cz)
Celá fotogalerie (1)

Autorkou návrhu mostu je architektonická kancelář Aleny Šrámkové.

Přerov 9. října (ČTK) - Na konci listopadu by měla v Přerově začít demolice lávky přes řeku Bečvu v místech, kde se chystá stavba nového Tyršova mostu. V té době už by také radnice měla znát jméno firmy, která jej postaví. Novinářům to dnes řekl primátorů náměstek Josef Kulíšek (ODS). Investici, která si vyžádá celkové náklady zhruba 135 milionů korun, chce město dokončit nejpozději do poloviny roku 2011.

  

Současná lávka pro pěší na místě budoucího mostu je z roku 1964. Nevyhovuje z estetického hlediska a dobrý není ani její technický stav - v krajním případě hrozí i její zhroucení.

   

Náhradní přemostění po dobu stavby mostu ale radnice nechystá. "Provizorní lávka v tomto místě byla téměř neřešitelná," uvedl náměstek. Pro řadu obyvatel Přerova to sice bude znamenat komplikace, budou ale moci využít několik set metrů vzdálený most Míru.

  

Stavbu nového Tyršova mostu připravuje přerovská radnice několik let, dodavatele začala hledat na konci července. Do tendru se původně přihlásilo devět stavebních firem. Pět z nich postoupilo do užšího kola, jedna nabídku stáhla. Radnice tak vybírá ze čtyř finalistů.

  

"Pokud budou běžet všechny termíny, jak předpokládáme, včetně odvolacích lhůt, tak bychom mohli mít vybraného dodavatele a podepsanou smlouvu někdy v druhé polovině měsíce listopadu," řekl Kulíšek. Doplnil, že poté by měly začít i práce na demolici lávky. Město je chce stihnout do konce roku. Stavba mostu by měla podle něj skončit do poloviny roku 2011.

  

"Stavět se bude rok a půl, pokud nebude nabídka od některé firmy jiná," řekl náměstek primátora.

  

Vybudování mostu a úpravy obou jeho předpolí přijdou dohromady na zhruba 135 milionů korun, sama stavba mostu vyjde na více než polovinu z celkové částky. Radnice bude rekonstrukci hradit hlavně z vlastních zdrojů.

  

Nový Tyršův most bude sloužit pěším i cyklistům a možná také pro průjezd vozidel v jednom směru. Radnice o jeho stavbě začala uvažovat už na přelomu tisíciletí. Bude postaven podle návrhu pražské Architektonické kanceláře Aleny Šrámkové a je koncipován jako promenáda spojující staré město s protějším břehem.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 9. 10. 2009

  

Doplněno Stavbaweb:

Více informací o novém Tyršově mostě naleznete zde.
  
Související články:
Přerovští zastupitelé po letech příprav podpořili stavbu mostu
   
Vítězný návrh, který ale nebude realizován najdete zde.
www.arch.cz/projekty.php

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz