Devonský dům Petera Zumthora

Devonský dům Petera Zumthora

 
 
 
 

Devonský dům Petera Zumthora

Další architekt projektuje pro Living Architecture.
 

Zumthorovo „Secular Retreat“ (Světský útulek) u vesnice Chilvestone v Devonu pro neziskovou organizaci Living Architecture spisovatele Alaina de Bottona bude dokončeno koncem roku 2011. Minulý týden Zumthor předložil svůj devonský dům stavebnímu úřadu. Je to jeden ze série pronajímatelných prázdninových domů navrhovaných pro Living Architecture.

Podobné domy už postavili NORD, MVRDV a Hopkins Architects.

Living Architecture / Balancující stodola - MVRDV Living Architecture / NORD house Living Architecture / The Dune House: Jarmund/Vigsnæs Architects (JVA) Living Architecture / The Long House: Hopkins Architects

www.living-architecture.co.uk
 

Peter Zumthor je také autorem příštího Serpentine Pavilonu v Hyde Parku v Londýně.
Serpentine Gallery, která zadává projekt pouze architektům, kteří mají stavět ve Velké Británii, rychle vyzvala vítěze Pritzkerovy ceny dříve, než se dokončí jeho dům v Devonu. Zumthor samozřejmě má rámcovou představu o pavilonu už nějaký čas a první návrhy vypadají jako „velký betonový blok se zahradou uvnitř“ – ale skutečný projekt se očekává až v následujících měsících.

Pavilon pro Serpentine Gallery navrhovali již Frank Gehry (2008), Rem Koolhaas (2006), Oscar Niemayer (2003) nebo Zaha Hadid  (2000).
Autorem posledního Serpentine Pavilonu byl Jean Nouvel.

Serpentine Gallery Pavilion 2010, Autor: Jean Nouvel © Ateliers Jean Nouvel, Foto: Philippe Ruault (zdroj:Serpentine Gallery) Serpentine Gallery Pavilion 2010, Autor: Jean Nouvel © Ateliers Jean Nouvel, Foto: Philippe Ruault (zdroj:Serpentine Gallery) Serpentine Gallery Pavilion 2010, Autor: Jean Nouvel © Ateliers Jean Nouvel, Foto: Philippe Ruault (zdroj:Serpentine Gallery)

  www.serpentinegallery.org

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.