Dřevostavba ve svahu

Dřevostavba ve svahu

(8. 8. 2016) Ateliér Schaufler-Roskovec

   
 
 
 
 

Dřevostavba ve svahu

Pozemek na konci slepé ulice v chatové oblasti je úzký a stoupá prudce vzhůru po jižním úbočí říční terasy. Nad zářezem pro parkování jsou posazena dvě obytná podlaží. Jejich objemy se nikde nedotýkají terénu a půdorysně svírají úhel 90°. Nad částí prvního podlaží s ložnicemi tak vzniká plocha pro střešní terasu u hlavního obytného prostoru ve druhém podlaží.
Z parkingu pod domem vede ke vstupu do bytu venkovní schodiště. Pokračující vnitřní schodiště ústí uprostřed obytného prostoru s kuchyní a jídelnou na jedné straně a sezením na druhé. Opěrné stěny zářezu pro parking, schodiště a sklad jsou z monolitického železobetonu.
Na stěnách a ocelových sloupech spočívá klasická dřevostavba obytných pater, příčnou tuhost druhého patra zajišťují čtyři ocelové rámy. Boční fasády směrem k sousedům jsou opláštěné nehořlavými deskami CETRIS, zbývající plochy kryjí modřínové lamely. Prosklení je důsledně stíněno venkovními žaluziemi.
Autorská zpráva
Foto: Ondřej Polák


Místo: Řevnice
Plocha pozemku: 1030 m2
Zastavěná plocha: 125 m2
Užitná plocha: 134 m2
Obestavěný prostor: 1011 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.