Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze

Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze

U Lužického semináře 116/48, Praha 1

(24. 1. 2018) E15: Likérka R. Jelínek začíná v Praze stavět projekt za 150 mil.

 
 
 
 

Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze

(ČTK) - Vizovická likérka Rudolf Jelínek začala počátkem ledna v Praze na Malé Straně stavět projekt za 150 milionů korun. Má být mimo jiné muzeem ovocnářství a výroby ovocných destilátů. Informoval o tom web deníku E15. Uvedl, že původně měl být projekt hotový už na konci roku 2016. Pro podnik jde podle něj o rekordní jednorázovou investici. Firma začala kvůli projektu v prosinci přestavovat dům U Bílé botky na rohu Klárova a ulice U Lužického semináře poblíž stanice metra Malostranská, upřesnil server.

"Rekonstruovaný areál bude dále sloužit jako reprezentativní firemní prodejna, doplněna o degustační bar a prostory pro prezentaci portfolia společnosti. V podzemí bude umístěn archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. Samozřejmě bude zachována jedna bytová jednotka," řekla E15 projektová manažerka likérky Hana Holubová.

Web dále uvedl, že bourací a archeologické práce má investor za sebou. V prosinci začala samotná stavba. Tu má na starosti firma Energie - stavební a báňská. "Vzhledem k tomu, že za posledních šest let, kdy se tomuto projektu věnujeme, vyvstala celá řada komplikací, jsme při stanovování konečných termínů stavby opatrní. Nicméně v prvním čtvrtletí roku 2019 očekáváme dokončení hrubé stavby a pokud vše půjde dle naplánovaného harmonogramu, první návštěvníky přivítáme do Vánoc roku 2019," dodala Holubová.

Zisk likérky Rudolf Jelínek vzrostl v roce 2016 o devět procent na 29,2 milionu korun. Tržby za prodej vlastních výrobků klesly o sedm procent na 389 milionů korun. Výnosy likérky činily téměř 440 milionů korun. Export vlastních výrobků se na předloňských tržbách podílel 35 procenty, což je o více než 12 procent více než v roce 2015. Produkty likérky směřovaly do 40 zemí.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.0897447
14.4101581
Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze

Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze
U Lužického semináře 116/48
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.