Dům, který může růst

Dům, který může růst

(23. 6. 2016) ARCHCON atelier

   
 
 
 
 

Dům, který může růst

Stavba je rozdělena na dvě etapy: V první bude realizován obytný dům v pasivním standardu se zádveřím, pochozími plochami a oplocením. Pojížděné plochy budou řešeny provizorně plochou ze zhutněného štěrku. V druhé etapě bude realizována přístavba kůlny se skladem, zahradním zázemím a krytým parkovacím stáním pro dva automobily. Na jižní straně se dostaví dřevěná terasa s pergolou se skleněným zastřešením a posuvným baldachýnem.Dům je založen na pěnoskle. Jeho hlavní hmotu navrhujeme ve světle šedých odstínech omítky s kontrasty tmavě šedé barvy obkladu v meziokenních pilířích, šambráně u okna na jižní fasádě v 1. NP a na obkladu krytého zádveří u vstupu. Nosné sloupy přesahů střech budou dřevěné, u garážového stání doplněné o vodorovně členěnou treláž. Okna zastíní venkovní žaluzie se skrytými truhlíky pod omítkou. Dřevěné konstrukce v exteriéru navrhujeme ze smrku s lazurou, terasu ze sibiřského modřínu. Nižší část domu je odlehčena přesahem střechy vytvářející ze severu prostor pro kryté parkovací stání.
Interiér je pojat v odstínech dřeva v kombinaci s bílou a béžovou barvou. V interiéru jsme část sezení v obývacím pokoji řešili sedacím parapetem, což investoři využijí i jako klidovou zónu. Zajímavostí je přání investorů – výhled z vany na nedaleký les. Pohráli jsme si s úložnými prostory a vymysleli různé niky a zákoutí.
Do budoucna je plánována a připravena přístavba pracovny a pokoje pro hosty společně s carportem.
Dům je navrhován v pasivním standardu podle Nová zelená úsporám.
Autorská zpráva

Výstavbu domu můžete sledovat v rámci akce Dřevostavba všemi smysly, stavbu můžete i osobně navštívit.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.