Dům na konci města

Dům na konci města

(15. 3. 2016) Jiří Weinzettl, Barbora Weinzettlová

   
 
 
 
 

Dům na konci města

Parcela poměrně úzkého trojúhelníkového půdorysu se nachází na konci klidné příměstské čtvrti. Za ní, směrem severovýchodním, následuje už jen prudký svah a krásný výhled do údolní nivy Vltavy. Dům jsme navrhli vůči přístupu na pozemek do protilehlé, rozšiřující se části, ne však na její samotný okraj. Takovým umístěním jsme rozdělili zahradu na dvě, atmosférou se lišící, partie. Přední z nich se stává dějištěm odpoledních aktivit u bazénu, společenským prostorem potkávání příchozích a přítomných. Zejména při západu slunce nad siluetou zámku získává jedinečnou atmosféru. Zadní je intimním místem vnímání všudypřítomných barev, zvuků a vůní přírody. Tomu napomáhá zejména absence plotu – optické bariéry, která by krásy okolí oddělila.

Hmotové a dispoziční řešení objektu předurčila krom neobvyklého tvaru pozemku a orientace vůči světovým stranám zejména snaha o propojení interiéru s exteriérem a to včetně začlenění zmíněných panoramatických prvků coby významných interiérových spolupůsobitelů. Krom hlavního obytného prostoru a místností podružných funkcí se v přízemí nachází i ložnice a koupelna rodičů. Dětské pokoje, druhou koupelnu a terasu jsme umístili o patro výš. Dispoziční návrh představuje kompaktní dům pro čtyřčlennou rodinu, pouhým přepažením v chodbě za schody však můžeme docílit toho, že se z druhého podlaží stane samostatná bytová jednotka.

Autorská zpráva

 

Místo: Hluboká nad Vltavou - Zámostí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz