Do Česka přijede architekt odpadu, Američan Michael Reynolds

Do Česka přijede architekt odpadu, Američan Michael Reynolds

 
 
 
 

Do Česka přijede architekt odpadu, Američan Michael Reynolds

 V úterý 3. května se uskuteční přednáška architekta na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ve středu odpoledne pak v Národní technické knihovně v Praze.


Praha 8. dubna (ČTK) - Do České republiky přijede v květnu americký architekt Michael Reynolds, známý jako "architekt odpadu". Přes 35 let staví levné domy ze starých pneumatik, plechovek a plastových lahví. Jeho domy jsou energeticky soběstačné, mají vlastní zdroj vody, tepla i kanalizaci. Reynolds, kterého proslavil dokumentární film britského režiséra Olivera Hodge Architekt odpadu, navštíví Česko v rámci svého evropského turné.

Architekta čekají v ČR přednášky a diskuse. Od 2. do 4. května se představí v Praze a v Českých Budějovicích, informovala ČTK Veronika Dušková z občanského sdružení Ekofilm.

Reynolds zpočátku při své netradiční architektonické tvorbě narážel v Americe na mnohé byrokratické překážky. Byla mu dokonce na několik let odňata licence architekta. S partou stavbařů proto odjížděl do oblastí postižených přírodními katastrofami, kde své vize realizoval. Levné ekodomy, které sám nazývá "zemělodě", naučil stavět místní obyvatele v Hondurasu, v Mexiku nebo na Haiti.

Po jeho úspěších v humanitární činnosti mu byla ve Spojených státech vrácena profesní licence a podařilo se mu prosadit změnu stavebního zákona. Byla mu také povolena stavba testovací základny v Novém Mexiku - mělo by tam vzniknout 15 zemělodí. Tyto soběstačné ekodomy budou vybavené vším, co je třeba k přežití, kdyby na planetě došly neobnovitelné zdroje energie.

V pondělí 2. května se Reynolds v Praze setká s novináři, večer bude diskutovat s diváky v kině Světozor po promítání filmu Architekt odpadu. V úterý 3. května se uskuteční přednáška architekta na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ve středu odpoledne pak v Národní technické knihovně v Praze.

Podrobnosti k návštěvě uveřejňují webové stránky www.ekofilm.eu.

Související články:

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.