Dolní Vítkovice otevřely revitalizovaný prostor pod pecí

Dolní Vítkovice otevřely revitalizovaný prostor pod pecí

(12. 6. 2019) Nově upravený krytý a bezbariérový prostor by měl poskytnou zázemí návštěvníkům

 
 
 
 

Dolní Vítkovice otevřely revitalizovaný prostor pod pecí

(ČTK) – V ostravské Dolní oblasti Vítkovice (DOV) v úterý 10. června zpřístupnili další plochu pro návštěvníky tohoto industriálního areálu. Revitalizovaný prostor pod vysokou pecí by měl sloužit nejen návštěvníkům, ale využívat by se v budoucnu mohl i pro různé samostatné akce. Novinářům to řekl výkonný ředitel DOV Petr Koudela.

"Obecně se v Dolních Vítkovicích snažíme zpřístupňovat další a další prostory. Tento se naskýtal zpřístupnit, protože byl vlastně už pod funkční vysokou pecí, dnes nazývanou Bolt Tower. V průběhu sezony se nám stává, že před (vedlejším) návštěvnickým centrem se shromažďují řady návštěvníků a hledají kout, kde by se schovaly do stínu," uvedl Koudela. Nově upravený krytý a bezbariérový prostor by jim měl poskytnou zázemí. Podle Koudely je možné ho využít i pro samostatné akce nebo jako zázemí při velkých akcích, které se v areálu konají. Koudela nevyloučil, že by v budoucnu v místě mohlo přibýt například i sezonní občerstvení. Úprava plochy o rozloze 800 metrů čtverečních přišla na zhruba milion korun.

Další objekt bude v DOV zpřístupněn během několika týdnů. Půjde o budovu koksovny uprostřed areálu, která byla rekonstruována za zhruba 12 milionů korun. Dosud byl objekt oplocený a nepřístupný. "Chceme všechno důležité připravit do festivalu Colours of Ostrava (festival začíná 17. července), kdy koksovnu už v nějakém režimu zpřístupníme. Je to v podstatě zpřístupnění nové expozice. Kromě toho, že to bude součást organizovaných turistických prohlídek, tak v případě nějakých akcí to může být nový prostor pro konání setkání nebo si tam dokážu představit divadlo či filmový festival," uvedl Koudela. Podle něj byl objekt renovován téměř do původní podoby.

Průmyslové areály ostravských Dolních Vítkovic navštívilo loni 1,655.514 lidí. Je to návštěvnický rekord, v roce 2017 to bylo 1,5 milionu návštěvníků. Průmyslové areály, pod které spadají například aula Gong, Svět techniky či hornické muzeum v Ostravě-Petřkovicích, jsou nejnavštěvovanějším místem v Moravskoslezském kraji a patří i mezi nejoblíbenější turistické cíle v České republice.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.