Domov pro seniory v Dačicích

Domov pro seniory v Dačicích

(31. 5. 2017) Objekt projde kompletní rekonstrukcí a přístavbou jednoho z pavilonů.

   
 
 
 
 

Domov pro seniory v Dačicích

Kompletní rekonstrukci a přístavbu jednoho z pavilonů zahájila v areálu Dačické nemocnice společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Projekt v hodnotě přesahující 90 mil. Kč bude dokončen na konci letošního roku. Investorem je Jihočeský kraj. Objekt bude sloužit jako pobytová sociální služba domov pro seniory.

Rekonstrukce starších nevyhovujících objektů je jednou z cest, kterou se chce společnost HSF System v budoucnu ubírat. „Prostoru pro nové objekty ubývá. Je ale stále velké množství staveb, které jsou zanedbané a neslouží původnímu účelu. Jde o projekčně i stavebně náročnější akce, což vyžaduje vysokou odbornou kvalitu,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

S náročnými úkoly se musí stavaři poprat i v Dačicích. Už samotný účel objektu, tedy bydlení pro seniory s odpovídajícím servisem a službami, přináší celou řadu neobvyklých technických řešení tak, aby projekt vyhověl veškerým legislativním požadavkům na stavby tohoto typu. Stavaři mají velmi omezený manipulační prostor a musí zohlednit i to, že stavba probíhá v areálu nemocnice, ve které probíhá obvyklý provoz.
 
V Dačicích si stavaři vzali na pomoc celou řadu moderních technologií. „Upozornil bych určitě na bezvýkopovou sanaci stávající kanalizační sítě, provedení difuzních clon ve stávajícím zavlhlém objektu, použití moderních betonářských prvků v monolitických konstrukcích a v neposlední řadě nosnou konstrukci střechy z viditelných lepených dřevěných vazníků. K náročným konstrukcím patří rovněž velkoformátové prosklení částí fasády a skleněné konstrukce zábradlí a paravánů,” přibližuje ty nejdůležitější prvky ředitel HSF System Jan Hasík.

Dokončení stavby se plánuje na prosinec letošního roku. Místo v něm najde 78 seniorů.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu je společnost JPS J. Hradec s. r. o.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.