Durisch + Nolli Architetti: Učňovská škola ve Švýcarsku

Durisch + Nolli Architetti: Učňovská škola ve Švýcarsku

 
 
 
 

Durisch + Nolli Architetti: Učňovská škola ve Švýcarsku

Repetitivní forma novostavby se skvěle vyjímá proti pozadí hor. 

Architekti: Durisch + Nolli Architetti
Místo: Gordola, Švýcarsko
Klient: Società Svizzera Impresari Costruttore
Plocha: 9328 m2
Projekt a realizace: 2004 – 2010
Foto: Durisch + Nolli Architetti


 

Projekt vyhovuje zadání, které požadovalo jedinou budovu na okraji pozemku. Budovu tvoří jediná hmota skládaná z řady opakujících se jednoduchých prvků. Tradiční typologii tu potvrzuje vyzdižení komplexu na platformu, přičemž prostor pod ní slouží pro parkování a sklady. Zastřešný prostor je zvýrazněn mimo jiné vjezedm do parkingu a na západní straně dalším vjezdem pro nákladní auta; jeho flexibilita je mimořádná; nabízí mnohem více venkovního zastřešeného prostoru, než bylo původně požadováno, a ten tak může být využit pro nejrůznější činnosti. Přístup na platformu je jednoduchý pomocí tří ramp umístěných vedle vchodů do laboratoří. Na severní straně je nákladní výtah pro zboží a invalidní osoby.

 

 

 

 Hmota budovy, obsahující dílny a učebny, je navržena jednuše, flexibilně a funkčně. Něco na způsob průmyslové budovy, kde mohou studenti i učitelé zakoušet profesionální prostředí. Velké šedy obrácené k severu zajišťují dokonalé světlo pro jakoukoliv výuku, přitom uzavřené pracovní prostory napomáhají studentům udržet pozornost.

 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.