E15: Stavbu Nové Karoliny v Ostravě přerušil i Passerinvest

E15: Stavbu Nové Karoliny v Ostravě přerušil i Passerinvest

(27. 4. 2009)

 
 
 
 

E15: Stavbu Nové Karoliny v Ostravě přerušil i Passerinvest

Kvůli nedostatku peněz.

Společnost Passerinvest, která se loni na podzim ujala výstavby administrativní budovy Nová Karolina Park, pozastavila kvůli nedostatku peněz stavební práce. Informuje o tom dnešní vydání E15. Budování celého obchodního centra a dalších staveb na místě bývalé koksovny uprostřed Ostravy tak bylo na neurčito přerušeno, protože výherce tendru, firma Multi Development, kvůli finanční krizi přerušila práce už loni v říjnu.


"V současnosti probíhají jednání s finančními subjekty o zajištění dalšího financování projektu, stejně jako jednání s potenciálními nájemci," řekla deníku mluvčí Passerinvestu Hana Gottwaldová. Na otázku, kdy by se mohl do Nové Karoliny vrátit stavební ruch, konstatovala: "Budeme se snažit o minimalizaci doby přerušení výstavby."


Kritéria bank jsou dnes ale přísná. Mimo jiné požadují, aby měl investor předem zajištěné nájemce více než pro polovinu ploch. Podle webových stránek Nová Karolina Park je v nabídce stále všech téměř 25 000 metrů čtverečních plánovaných ploch, píše E15.


První etapu zástavby Nové Karoliny odstartoval Multi Development, tehdy ještě jako jediný developer, slavnostně loni v červnu. Do poloviny roku 2010 mělo kromě kancelářského komplexu stát obchodně zábavní centrum o 56.000 metrech čtverečních a rezidenční projekt se dvěma stovkami bytů. Součástí byla i rekonstrukce historických objektů Elektrocentrály a Ústředny elektrocentrály. Celkově mělo být v první fázi investováno sedm miliard korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.4.2009

Doplněno Stavbaweb:
Architektonický koncept
plánované administartivní budovy je dílem ateliéru CMC Architects.

Související články:
Do roku 2010 bude postavena první část Nové Karoliny

Nová Karolina

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz