ElisaVvalero Architectura: Denní jesle a veřejná jídelna v Granadě

ElisaVvalero Architectura: Denní jesle a veřejná jídelna v Granadě

 
 
 
 

ElisaVvalero Architectura: Denní jesle a veřejná jídelna v Granadě

Denní jesle a obecní jídelna od Španělky Elisy Valero Ramos je jednopatrový objekt na břehu řeky Beiro na severu Granady.Místo: Los Mondragones v Granadě, Španělsko
K
lient: plánovací oddělení městské rady v Granadě
Architekt: Eelisa Valero Ramos
Spolupráce: Leonardo Tapiz Buzarra (architekt), Joaquin Pena Toro (výtvarník a sochař), Montse Solano (student architektury)
Stavební plocha: 691 m2
Foto: Fernando Alda, archiv autorů


Zařízení stojí na bývalém vojenském pozemku ve čtvrti Los Mandragones, přizpůsobuje se stávajícímu kontextu a zachovává starou strážnici. Vnější fasáda objektu se lehce zaobluje podle průběhu ulice. Budova je bílou intervencí, probíhající podél blízké řeky, do zvláštního koloritu místa. Barevné fasádní panely rytmicky oživují fasádu a sdělují navenek program pro děti uvnitř. Tři moduly stavby slouží denním jeslím pro děti v kojeneckém a batolecím věku. Jejich interiér je uzpůsoben rozvíjení psychomotorických aktivit dětí. Vztah mezi vnějškem a vnitřkem je těsný, osvětlení místností je přirozené a provětrávání příčné.
Jídelna je umístěna ve východní části a může být podle potřeby rozšířena do zahrady za objektem.

 

uliční fasáda


pohled ze zahradyZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.