Černá a bílá stránka Václavského náměstí

Černá a bílá stránka Václavského náměstí

(15. 5. 2019) Venkovní výstava ukazuje podoby Václavského náměstí

 
 
 
 

Černá a bílá stránka Václavského náměstí

KDY: do 10. června
KDE: Václavské náměstí před Café Tramvaj (ve střední části)

ČTK) - Na pražském Václavském v úterý 14. května 2019 začala výstava Černá a bílá stránka Václavského náměstí, která má ukázat všechny jeho podoby. Akci pořádá Sdružení Nového Města pražského. Výstava se koná přímo na náměstí v prostředním pruhu před Café Tramvaj vprostřed náměstí. Fotografická soutěž se konala šest měsíců a organizátoři do ní nasbírali 378 fotografií, z nichž 23 je právě vystaveno na Václavském náměstí. Výstava se bude konat do 10. června.

Organizátoři chtějí svou akcí poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí. "Fotografie přitom mají i významnou dokumentaristickou funkci," uvedla mluvčí akce Kateřina Goroškov Řeháková.

Letošní podtitul akce je zaznamenat odvrácené tváře a stránky Václavského náměstí. "Sdružení (Nového Města pražského) se snaží touto i dalšími akcemi vzbudit zájem široké veřejnosti o dění a osud Václavského náměstí," uvedla mluvčí.

Dalším cílem organizátorů je, aby náměstí nebylo vnímáno pouze jako místo, kde se v minulosti konaly demonstrace.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.

zdroj foto: www.DveTvarePrahy.cz

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o soutěži včetně galerie všech zaslaných fotografií najdete ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.