Feld72 Architekten: Dorf im Dorf

Feld72 Architekten: Dorf im Dorf

 
 
 
 

Feld72 Architekten: Dorf im Dorf

Obytný soubor v Kaltern, jižní Tyrolsko

oto Foto Hertha Hurnhaus

Kaltern an der Weinstraße – v němčině název obce dává představu něčeho malebného a ves taková skutečně je. Na mírných pahorcích Jižního Tyrolska rostou cypřiše, vavříny a olivy – vlastně je to začátek Itálie, ale ještě německý. Feld72 Architekten zde po vítězství v soutěži postavili malý, jemně barevný obytný soubor.


Sídliště na ploše 5000 m2 sestává s celkem osmi budov a nabízí 2500 m2 obytných ploch. Ovšem to, co působí jako osm jednotlivých domů je ve skutečnosti jediný urbánní celek, propojený navzájem, včetně nutné infrastruktury a nejbližšího přírodního okolí. Srdcem projektu je středová široká herní ulice. Topografie pozemku je využito k terasovému uspořádání ve dvou stupních.

Struktura obytného souboru přijímá místní vesnický vzor. Soubor obemykají malé chodníky, které spolu s obytnou ulicí a přírodními průchody tvoří cestní síť, která zpřístupňuje veřejné a poloveřejné prostory pro komunikaci a interakci. Architekti nazývají soubor Vesnicí ve vesnici (Dorf im Dorf).
Vybavení souboru a bytů bylo navrženo ve spolupráci s budoucímu obyvateli. 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.