Freedomek se po čtyřech letech vrací do Prahy. Po veletrhu For Arch se natrvalo usadí v Troji

Freedomek se po čtyřech letech vrací do Prahy. Po veletrhu For Arch se natrvalo usadí v Troji

(19. 9. 2014) Před čtyřmi lety vzbudil na Václavském náměstí rozruch. Prototypem minimalistické dřevostavby prošlo tehdy 25 tisíc lidí. Nyní se Freedomek vrací do Prahy. V průběhu následujících čtyř dnů ho mohou návštěvníci zhlédnout na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze. Po skončení veletrhu se Freedomek natrvalo otevře pro veřejnost na rozhraní Troji a Libně v ulici Nad Rokoskou. Freedomky tak zahajují svou pražskou kampaň ve spolupráci se společností Bohemian Estates International s.r.o, která se stala výhradním obchodním zástupcem rezidenčních Freedomků pro ČR.

 
 
 
 

Freedomek se po čtyřech letech vrací do Prahy. Po veletrhu For Arch se natrvalo usadí v Troji

Před čtyřmi lety vzbudil na Václavském náměstí rozruch. Prototypem minimalistické dřevostavby prošlo tehdy 25 tisíc lidí. Nyní se Freedomek vrací do Prahy. V průběhu následujících čtyř dnů ho mohou návštěvníci zhlédnout na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze. Po skončení veletrhu se Freedomek natrvalo otevře pro veřejnost na rozhraní Troji a Libně v ulici Nad Rokoskou. Freedomky tak zahajují svou pražskou kampaň ve spolupráci se společností Bohemian Estates International s.r.o, která se stala výhradním obchodním zástupcem rezidenčních Freedomků pro ČR.


Že 37 m2 může být dost na pohodové bydlení se spoustou prostoru a že designová dřevostavba může být zároveň nízkonákladová, se mohou přesvědčit návštěvníci veletrhu For Arch. Technologicky unikátní Freedomek vybavený převážně nábytkem IKEA si tam mohou prohlédnout od 16. do 20. září u vstupu A1 na venkovní ploše 1V.

Koncept svobodného bydlení se do Prahy vrací po čtyřech letech. V roce 2010 jej na Václavském náměstí představili autor myšlenky Jiří Brosch a architekt Marek Jan Štěpán. Tehdy šlo o tzv. model S s dispozičním řešením 1+kk. Freedomky se mezitím rozrostly až do velikosti 4+kk a dnes slouží také jako bydlení pro rodiny s dětmi.

„Koncept Freedomků stále rozvíjíme o nové možnosti a směry jeho využití. Jednotlivé moduly lze skládat a vzájemně propojovat. Freedomek tak můžete využít nejen jako bydlení, ale také pro obchod, kavárnu či provozovnu například kadeřnictví nebo třeba zázemí pro golf,“ uvedla Petra Němečková ze společnosti Freedomky.

Na veletrhu For Arch Freedomky představí doposud nejúspěšnější model M s dispozičním řešením 2+kk. Ty stojí například u Mušovských jezer, kde Hotel Termal využívá pět Freedomků k ubytování svých hostů. Na veletrhu For Arch Freedomky ukážou nový model M s pergolou.

Freedomek je vyroben z 95 procent ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun „den-noc“. Plášť´ Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracována ze severského modřínu. Vytápění domu je možné více způsoby od designového lihového krbu až po tepelné čerpadlo. Úsporu elektrické energie při vytápění zajišťují tepelně-izolační vlastnosti stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru. 

Moderní design a účelně a funkčně navržený interiér ocení zejména lidé, kteří nechtějí žít v panelácích a touží po domku s výhledem do zeleně, zároveň s minimálními finanční náklady na jeho pořízení a provoz.

Jak šel čas s Freedomky

  • Říjen 2010 – autor myšlenky Jiří Brosch a architekt Marek Jan Štěpán představili veřejnosti prototyp Freedomku. Na Václavském náměstí, kde stál v rámci akce Architecture Week, vzbudil velký zájem – prošlo jím 25 tisíc lidí. 
  • Prosinec 2010 – vznikla firma Freedomky, jako start up se dostala do Jihomoravského inovačního centra
  • Květen 2011 – firma vyrobila první Freedomek na zakázku. Šlo o tzv. typ S  s jednou místností o celkové ploše 22 m2.
  • Listopad 2011 – Freedomky představily typ s dispozičním řešením 2+kk.
  • Srpen 2012 – Freedomky představují novou generaci modelů M. Jsou širší o 5 m2, celková plocha činí 37 m2
  • Září 2013 – vzniká Freedomek typu Z s dispozicí 4+kk
     

Co jsou to Freedomky 
Freedomky jsou designově promyšlené minimalistické dřevostavby. Bydlení v nich je nízkoenergetické a nízkonákladové a téměř bezúdržbové. Freedomky splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderní­ho a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi.

www.freedomky.cz
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.