Goodies_fresh bistro

Goodies_fresh bistro

Pavla Švandy ze Semčic 16, Praha 5

(30. 8. 2018) BLOK Architekti

   
 
 
 
 

Goodies_fresh bistro

Tento projekt byl pro nás atraktivní, protože jsme ho zpracovávaly jako celek, i s vizuální identitou bistra. Důležitá byla základní barevnost konceptu – zvolily jsme žlutou, která povzbuzuje smyslové orgány, hlavně chuť a jako kontrastní barvu černou. Dalším vizuálním prvkem je kruh, z kterého je složen logotyp bistra. Prostor jsme stylizovaly i do designu světel a celého podhledu zadní jídelny, kde navozuje pocit louky plné pampelišek.
Bistro je založeno na rychlém stravování z těch nejkvalitnějších surovin většinou z Bioprodukce. Interiérem se prolíná jednoduchá černobílá kresba pasoucího se dobytka v horách, luční kvítí, spokojeného býka na toaletách a sprchy s průzračnou vodou nad pisoárem.
Hrajeme si s kresbou a tisky na plexisklo, někdy na pomezí kýče, s nadhledem říkáme, že jsme „dovezly kus Švýcarských hor" k Arbesáku. Nábytek je vyroben na míru. Kombinujeme materiál masivního dubu a kovových konstrukcí. Používáme také tahokov jako interiérový a exteriérový prvek, který podkládáme výraznou žlutou a tvoříme tak prostorovou tapetu.
V současné době majitelé otevřeli druhý podnik v Jičíně pod stejnou značkou s podobnými interiérovými prvky.

Autorská zpráva

Autor: Michaela Chvojková
Grafika: Petra Novotná Stránská

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.0770587
14.4060573
Goodies_fresh bistro

Goodies_fresh bistro
Pavla Švandy ze Semčic 16
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz