Havlíčkovy sady v Praze 2

Havlíčkovy sady v Praze 2

(30. 10. 2008)

 
 
 
 

Havlíčkovy sady v Praze 2

Fotogalerie ke článku (5)

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady  - situace

Havlíčkovy sady - situace
Celá fotogalerie (5)

Novostavba zázemí zahradníků a rekonstrukce dětského hřiště

Novostavba zázemí zahradníků a rekonstrukce dětského hřiště
Místo: Praha 2-Vinohrady, Havlíčkovy sady
Investor: Městská část Praha 2
Zpracovatel: Atelier M1 architekti s.r.o.
Zodpovědný projektant: Pavel Joba
Datum zpracování: 04/2004
Datum realizace: 2005-6
Rozloha: plocha areálu 2800 m2, objekt -zázemí 210 m2
Náklady: 20 mil. Kč
Foto: Stefan Siba, Jakub Havlas


Hřiště se nachází na kraji historického parku Havlíčkovy sady. Zakázka měla dvě funkčně odlišné části: nahradit novostavbou nevyhovující objekty pro zahradníky a rekonstruovat dětské hřiště. Územně oba objekty sousedí.
Pavilon zahradníků jsme umístili kolmo k ulici U Havlíčkových sadů, podélnou stěnou na hranici pozemků dětského hřiště a zázemí zahradníků. Pavilon tyto dva funkčně rozdílné celky odděluje, je však přístupný i z dětského hřiště (WC návštěvníků a přebalovací pult).

Dětské hřiště bylo rozšířeno, opraveno a doplněno. Bylo vystavěno nové hřiště pro míčové hry, po celé jeho délce (21,5 m) jsme zřídili pět dřevěných stupňů, které slouží k sezení a odpočinku uživatelů hřiště. Hrací plochu rozšiřujeme a narovnáváme tak, aby vznikl obdélník o rozměrech 13,4 x 21,3 m s tartanovým povrchem na betonovém podkladu. Hřiště je upraveno pro fotbal, volejbal nebo basketbal.

Zázemí zahradníků i dětské hřiště je od Havlíčkových sadů odděleno novým oplocením z ocelových sloupků a výplňových rohoží. Součástí oplocení jsou i vrata a branky a nově navržený kotec pro psy v blízkosti domku ostrahy. Opraveny a dobudovány byly opěrné zdi.

Vzrostlá zeleň obou pozemků byla odborně ošetřena. Nově jsou vysazeny dva stromy, živé ploty a popínavé rostliny a nově je vyset trávník.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz