HELUZ dům roku 2022

HELUZ dům roku 2022

(21. 11. 2022) Hotové realizace soutěží o finanční odměnu a budoucí investoři o cihly na stavbu

 
 
 
 

HELUZ dům roku 2022

První ročník soutěže HELUZ dům roku překvapil loni velkým zájmem a tvořivostí soutěžících, do veřejného hlasování se zapojily tisíce podporovatelů. Druhý ročník opět ukáže, co se u nás postavilo nového a přispěje ke vzniku dalšího domova, a to i díky odměnám pro vítězné projekty.

Soutěž vyhlašuje česká rodinná firma HELUZ cihlářský průmysl ve dvou kategoriích. V kategorii Postavili jsme dům z cihel HELUZ se utkají stavitelé a architekti, kteří během posledních pěti let realizovali rodinný dům z cihel HELUZ. Stačí zaslat 3 fotografie a projektovou dokumentaci, příp. souhlas investora. Vítězný dům z cihel HELUZ 2022 zajistí investorovi finanční odměnu 50 000 Kč a architektům kredit 50 000 Kč na služby kreativní agentury X Production nebo redakce archSPACE.cz.

Kategorie Náš budoucí dům z cihel HELUZ je určena pro investory, kteří se stavět teprve chystají. Úspěch v soutěži jim vynese cihly na stavbu v hodnotě až 400 000 Kč. Úkolem je společnými silami postavit a odprezentovat v krátkém videu model jejich vysněného domova. Kreativitě se meze nekladou, takže lze použít jakýkoli materiál. Doporučujeme nepodcenit ani ukázkové video, hlasující musí přesvědčit v rozsahu do půl minuty.

Soutěž HELUZ dům roku 2022 vyhraje realizace, která zapůsobí celkovým dojmem, vkusem, důvtipem, určitě nerozhoduje jen výše rozpočtu. Porota složená z architekta Josefa Vostrackého, fotografa architektury Jiřího Hlouška, šéfredaktora archSPACE.cz a zástupců pořádajících společností HELUZ a X Production vybere v obou kategoriích 10 finalistů. Ti se následně utkají o první místa ve veřejném hlasování na Facebooku společnosti HELUZ, zvítězí projekty s nejvíce lajky. Hlasující, kteří budou zároveň fanoušky facebookové stránky HELUZ, postupují do slosování o hodnotnou cenu. Účast v soutěži je zdarma, stačí se přihlásit pomocí registračního formuláře.

Cihla je tradiční stavební materiál, u nějž stavitelé stále více oceňují ekologičnost, dostupnost, rychlost výstavby, kvalitní výsledek a uživatelský komfort. Cihelný systém HELUZ nabízí kompletní řešení formou jednoduché skládačky a zaručuje, že jsou všechny prvky kombinovatelné, ze stejného materiálu a jejich technické parametry se doplňují tak, že je výsledné řešení celkově optimální. Kompletní systém doplňuje malta HELUZ SIDI, z výroby již připravená k okamžitému použití. Na stavbě není zapotřebí voda, elektřina ani drahé pomůcky, malta se aplikuje válečkem podobným tomu malířskému. Díky HELUZ SIDI vás neohrozí úbytek pracovních sil, stavba se zjednoduší a výrazně zrychlí.

Registrace do soutěže HELUZ dům roku 2022 je otevřená do 8. ledna 2023. Více informací včetně přihlášky najdete ZDE.

podle podkladů společnosti HELUZ

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz