Henning Larsen Architects: Škola architektury v Umeå, Švédsko

Henning Larsen Architects: Škola architektury v Umeå, Švédsko

 
 
 
 

Henning Larsen Architects: Škola architektury v Umeå, Švédsko

Škola architektury se stane součástí nového uměleckého kampusu university v Umeå, do něhož přibudou ještě nová Akademie výtvarných umění a Muzeum umění. I tyto budovy navrhují architekti z kanceláře Henning Larsen Architects.Autor: Henning Larsen Architects
Foto: Åke E son Lindman


Autorský popis:
Škola architektury má skvělé umístění na nábřeží řeky Umeå. Umělecký výraz budovy je mocný díky krajině interiéru s otevřenými patry a sochařsky ztvárněným schodištěm.
Jako růstové centrum budoucí architektury má stavba být hlavně rámcem pro inspiraci a inovaci. Zvenčí budova vypadá jako krychle s modřínovými fasádami a čtvercovými okny rozmístěnými v energických, rytmických sekvencích na všech stranách. Vnitřní prostor budovy je navržen jako dynamická sekvence schodů a rozštěpených, otevřených pater, kde volně visí bílé boxy ze stropu a rozptylují světlo přicházející shůry skrze světlíky.
Jedním z hlavních cílů bylo vytvořit světlé a otevřené studijní prostředí, kde je každý částí stejného prostoru – odděleného jen rozpůlenými úrovněmi a skleněnými příčkami učeben. Návrh podporuje příležitosti vzájemné inspirace a důvěrné výměny vědomostí a idejí.
V kontrastu k dynamickému atriu mají kreslírny jednoduchý racionální výraz. Jsou umístěny ve strohém a pravidelném pořadí při fasádách jako sekvence sloupů a trámů. Různé velikosti oken vytvářejí nejen silný vizuální efekt, ale bohatě také propouštějí denní světlo dovnitř a poskytují nádherné výhledy na řeku.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.