Hrubá stavba objektu Butterfly byla dokončena

Hrubá stavba objektu Butterfly byla dokončena

(17. 5. 2017) Stavba by měla být dokončena koncem roku.

   
 
 
 
 

Hrubá stavba objektu Butterfly byla dokončena

Karlínský administrativní komplex Butterfly nedaleko stanice metra Křižíkova rozevírá svá křídla. Hrubá stavba je již hotová a budova navržená ve standardu BREEAM Excellent o celkové pronajímatelné ploše 23 000 metrů čtverečních směřuje ke svému dokončení v posledním čtvrtletí letošního roku. Generálním dodavatelem stavby je Imos Brno, manažerem výstavby společnost Gleeds. Financování zajistila PPF banka. Celková investice developera AFI EUROPE přesáhne 45 milionů eur.

Architektura je inspirována jedinečností přírodní scenérie blízkého vrchu Vítkov a vytváří dialog se zástavbou pod ním. Kancelářský komplex tvoří dvě pětipodlažní budovy s ustupujícím šestým podlažím, na němž vzniknou odpočinkové terasy. Samostatná křídla elipsovitého půdorysu jsou zasazena kolem otevřeného proskleného atria ve středu stavby a svým organickým tvarem připomínají motýla v letu.

Celoprosklenou fasádu pokryje více než 1 400 m2 živé vegetace, která byla zvolena s ohledem na místní klima a střídání ročních období. Kromě své estetičnosti jsou tyto vertikální zahrady s důmyslným systémem automatického zavlažování a hnojení také praktické. Snižují totiž prašnost, regulují vlhkost vzduchu i teplotu fasády. Inteligentní systém vnějšího stínění bude automaticky řídit rolety podle dopadu slunečních paprsků. Přísun čerstvého vzduchu zajistí výklopné moduly i prvotřídní technologie. Obyvatelům budovy bude k dispozici nabíjecí stanice pro elektromobily či úschovna kol s kompletním zázemím pro cyklisty v podobě šaten a sprch.

Typické podlaží v Butterfly lze rozdělit až pro šest nájemců na samostatné jednotky ve velikostech od 300 m2 do 2 100 m2. Přímo v komplexu se počítá s jídelnou, restaurací, kavárnou a doplňkovými službami v pronajatých obchodních jednotkách v přízemí. V podzemních garážích zaparkuje více než 300 vozů.

Součástí projektu v západní části pozemku je i malý park pro nájemce a širokou veřejnost, který architekti z ateliéru CMC Architects pojali jako moderní reflexi baroka a protipól k moderní architektuře budovy. Jeho součástí je původní barokní kaplička i udržovaná zeleň s vodními prvky. Vodní trysky jsou také poznávacím znamením hlavní přístupové cesty do budovy. Fontána se nachází i v nezastřešeném atriu mezi budovami. Zajímavostí jsou různé typy přístřešků pro ptáky, čmeláky a netopýry.
www.butterfly-karlin.cz

tisková zpráva, Stavbaweb

Související články:
Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8 27.4.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz