Ideová soutěž na Centrum současného umění Ládví

Ideová soutěž na Centrum současného umění Ládví

 
 
 
 

Ideová soutěž na Centrum současného umění Ládví

V úterý 24. června byly v galerii NoD prezentovány návrhy zaslané do Ideové soutěže na Centrum současného umění Ládví. Dvanáct návrhů posuzovala čtyřčlenná komise ve složení: kurátor a kritik umění Radek Váňa (waanja), architekt Josef Pleskot, architekt Roman Brychta ze studia Projektil Architekti a konceptuální umělec Ján Mančuška.
Kvůli shodě v bodování byly oceněny návrhy dva: projekt zaslaný autorskou dvojicí Aleksandra Vajd - Hynek Alt a projekt architektonické platformy MOBA.

Vítěze vyhlásil a věcnou cenu předal kurátor Ondřej Chrobák, který byl inspirátorem vypsání soutěže. Věcnou cenou byla padesáticentimetrová pravítka s upravenými měrnými jednotkami od umělce Jiřího Skály. Výstava všech projektů přihlášených do soutěže potrvá do 1. července. www.ladviweb.ic.cz  


CCA si Vás dovoluje upozornit na diskusi k soutěži, která proběhne dnes (ve čtvrtek 26. června) od 17 hodin v galerii NoD, Dlouhá 33, Praha 1.
Skupina Ládví vyhlásila ideovou soutěž na CSU Ládví, aby otevřela diskuzi o možné existenci prostorů pro současné umění ve velkých sídlištních celcích a o představách umělců a architektů, jaký charakter mohou takové prostory mít. Veřejná diskuze s vítězi a účastníky soutěže může přinést další pohledy na toto téma.

Experimentální prostor Roxy / NoD
Dlouhá 33, Praha 1
otevřeno denně 11:00 - 01:00
http://www.roxy.cz
http://nod.roxy.cz
--
Centre for Central European Architecture U Půjčovny 4 110 00 Praha 1, Česká republika www.ccea.cz  

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.