Interaktivní diskuze se sousedy o Negrelliho viaduktu jako příležitosti

Interaktivní diskuze se sousedy o Negrelliho viaduktu jako příležitosti

 
 
 
 

Interaktivní diskuze se sousedy o Negrelliho viaduktu jako příležitosti

14. 01. 2015, 17 – 19 hod
Karlínské Spektrum - salonek, Karlínské nám. 7, Praha


NEGRELLIHO VIADUKT = KREATIVNÍ INKUBÁTOR

CCEA – Centrum pro středoevropskou architekturu – se karlínskému viaduktu, stavbě, která zvláštní pozornost zasluhuje, věnuje dlouhodobě. Cílem naší aktivity je napomoci vzniku kulturního prostředí po jeho rekonstrukci; viadukt se může stát domovem ateliérů, kaváren, tvůrčích dílen, galerií a mnoha dalších kreativně využitých prostor.

CCEA si vás dovoluje pozvat na společnou diskuzi do Karlínského Spektra. Tématem tohoto setkání bude budoucnost a možnosti Negrelliho viaduktu, jehož rekonstrukce začne v nejbližší době.Jak by mohl viadukt a prostory pod ním a v okolí fungovat po rekonstrukci?
Setkání se také zúčastní studenti architektury a pedagogové z TU Berlín, kteří se Negrelliho viaduktu a jeho analýze věnují ve své školní práci.
Výstup z diskuze bude prezentován na sympoziu zástupců Prahy a městských částí, vlastníků pozemků a staveb a úředníků ze stavebních, technických a památkových odborů, které proběhne 15. 01. 2015.
Touto pozvánkou oslovujeme zejména všechny sousedy v okolí viaduktu a pražské spolky.
Věříme, že dorazíte a aktivně se zapojíte do diskuze o viaduktu a svém okolí.
Prosíme o potvrzení vaší účasti na adresu urbanity@ccea.cz.
YvetteVašourková
architektka, spoluzakladatelka CCEA

Negrelliho viadukt je jedinečnou technickou a kulturní památkou spojující vltavské břehy, do roku 1910 dokonce nejdelší viadukt v Evropě. Místo aby byla vnímaná jako překážka a zátěž, může se proměnit v aktivátor veřejného života lokalit, kterými prochází.
Rekonstrukce Negrelliho viaduktu se má zahájit ke konci roku 2015. Přípravy trvají již zhruba pět let, ale teprve nyní dostává projekt reálný rozměr. Rekonstrukce je ryze technického charakteru - zaměřuje se hlavně na železniční trať a opravy havarijního stavu stavby a nepočítá s možností transformace a využitím prostoru pod viaduktem a okolo něj.
Zavedeným světovým trendem a dobrou praxí je přitom šetrné nakládání s významnými stavbami a integrace historických inženýrských staveb do života města. Mění se jejich vnímání a koncepce oprav: z utilitárních bariér v plnohodnotné prvky veřejného prostoru, které přináší další přidanou hodnotu čtvrti a městu.


www.ccea.cz
www.karlin.cz
www.facebook.com/Diskuze se sousedy o Negrelliho viaduktu jako příležitosti

Související články:
Symposium Metamorfózy viaduktů v evropských městech 10.12.2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.