Interiér rodinného domu ve Velaticích

Interiér rodinného domu ve Velaticích

Velatice, Brno-venkov

(12. 11. 2015) Martina Černá

   
 
 
 
 

Interiér rodinného domu ve Velaticích

Základní myšlenkou návrhu bylo sjednocení celého obytného prostoru materiály a barevností, tvaroslovím mobiliáře a svítidel. Preferovali jsme jednoduché tvary a přírodní materiály. Použité materiály a barvy - dřevo, kov, sklo, bílá a antracitová barva. Veškerý nábytek kromě jídelních židlí a sedací soupravy byl vyroben na míru, na míru byl vyrobený i krbový portál, který z jedné strany doplňuje úložný prostor na krbové nářadí a dřevo, z druhé strany je pak umístěná dubová výklopná lavice s úložným prostorem pod ní. Nedílnou součástí interiéru je i zeleň, částečně zakomponovaná do mobiliáře a textilie použité na potahu sedací soupravy a na koberci. K celkovému nasvětlení byla vybrána jednoduchá bodová svítidla, nad dubovým jídelním stolem jsou skleněná závěsná svítidla, převýšený prostor obývacího pokoje zvýrazňuje atypické obloukové svítidlo, mobiliář je podsvětlený Led pásky.

Dětské pokoje
Zadání tohoto úkolu bylo jasné – děti rostou a každé už chce mít svoje soukromí, a proto je potřeba jeden dětský pokoj rozdělit na dva. Původní pokoj byl dlouhý, úzký a navíc v podkroví se šikmým podhledem. Naštěstí majitelé při stavbě domu využili prostor až k samému vrcholu krovu a podhled kopíruje tvar střechy. Ideálním řešením bylo vložení trojúhelníkového bloku z březové překližky doprostřed pokoje a tím pokoj rozdělit. Z každé strany bloku má každé dítě svou spací niku – holčička růžovou, chlapec tyrkysovou, průchod mezi pokoji je žlutý. Prostory kolem vložených postelí jsou využité jako úložné prostory. Každý pokoj je doplněný o pracovní stůl, křeslo a další nízké skříně s policemi.

Hala + šatna
Schodišťová hala se stávajícím schodištěm byla doplněna o nové osvětlení, stěna u schodiště byla opatřena omyvatelnou minerální stěrkou. V šatně byl vyroben nábytek na míru klientům, osvětlení zajišťují Led pásky ve vestavných hliníkových profilech.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Mareš, Hivision.czMísto: Velatice, Brno – venkov
Autor: ČernáArchitektura - Ing. arch. Martina Černá

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.1973729
16.7535843
Interiér rodinného domu ve Velaticích

Interiér rodinného domu ve Velaticích
Velatice, Brno-venkov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.