Jak požádat o dotaci na předokenní rolety

Jak požádat o dotaci na předokenní rolety

(13. 5. 2019) A na co jiného můžete dotaci ještě čerpat?

   
 
 
 
 

Jak požádat o dotaci na předokenní rolety

Důležitost stínění narůstá úměrně s oblibou velkoformátových oken, kterými majitelé rodinných domů čím dál častěji prosvětlují svoje interiéry. Na počtu a ploše velkých prosklených ploch závisí míra přehřívání místnosti v létě. A tomu venkovní stínění zabraňuje spolu s ochranou proti úniku tepla v zimním období. Pořízení venkovních rolet navíc stát podporuje formou dotace Nová zelená úsporám.

Na pořízení venkovních rolet není nikdy pozdě
O dotaci můžete zažádat před stavbou, během ní i po jejím dokončení. U předokenních rolet je navíc výhoda, že se dají nainstalovat do hrubé stavby, novostavby i při rekonstrukci domu. Nejvýhodnější ze stavebního i estetického hlediska je ale počítat s roletami už v projektu.

Rolety do překladů namontujete kdykoli v průběhu nebo po dokončení stavby. Roletový překlad má nosnou funkci a současně slouží jako schránka pro roletový bal. Překlad je ale potřeba nachystat už při stavbě, takže s tímto typem musíte počítat už od projektu. Při zapuštění vodících lišt do ostění stavebního otvoru zvyšuje míru zabezpečení proti vloupání. Zaomítací rolety vyžadují při montáži stavební zásah, a proto je potřeba s tímto řešením počítat už při plánování novostavby nebo rekonstrukce. Box se umísťuje do zdi a díky tomu zcela splyne s fasádou budovy. Nadokenní rolety se zabudují vcelku s oknem a viditelným či krycím boxem ve fasádě. Z místnosti je do něj díky revizní klapce zachován přístup pro možnost servisu. Jde o systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce.

Požádejte o dotaci na rolety
V rámci dotace na stínící techniku, na snižování energetické náročnosti budov můžete až do 31.12. 2021 žádat o příspěvek na pořízení stínění a dále také, zateplení, nová okna a dveře, zelenou střechu, využití tepla z odpadních vod nebo na odborný posudek a technický dozor na stavbě. Žádosti můžete podávat pouze elektronicky, a to jako majitel nebo investor stavby rodinného nebo bytového domu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.