Jihlava dostala 12 návrhů na úpravu středového Masarykova náměstí

Jihlava dostala 12 návrhů na úpravu středového Masarykova náměstí

(16. 8. 2018) Soutěž probíhá anonymně

   
 
 
 
 

Jihlava dostala 12 návrhů na úpravu středového Masarykova náměstí

(ČTK) - Jihlava dostala 12 návrhů na úpravy centrálního Masarykova náměstí. Porota vybere vítěze a další oceněné v září, městský odbor rozvoje předtím zkontroluje formální správnost návrhů. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu radnice. Masarykovo náměstí s rozlohou 3,7 hektaru patří mezi největší v Česku, je součástí městské památkové rezervace. Architektonickou soutěž na jeho revitalizaci vyhlásilo město v květnu, přihlášky bylo možné posílat do začátku tohoto měsíce.

"Soutěž probíhá anonymně, identita účastníků není známa ani porotcům. Autoři všech návrhů jsou odtajněni až po vyhodnocení," uvedla v tiskové zprávě koordinátorka projektu Tereza Kafková. Porotě předsedá architekt Petr Pelčák, mezi porotci jsou i další architekti a zástupci města. Přizvaní budou také znalci z oboru dopravy a památkové péče.

Výsledky soutěže a všechny návrhy pak město zveřejní. "K vybranému návrhu se uskuteční veřejné plánovací setkání, na kterém bude veřejnost moci diskutovat s autory," uvedla Kafková. Tito autoři by pak měli zpracovat finální podobu studie úprav náměstí. Na ni naváže tvorba další potřebné dokumentace.

Předmětem soutěže je revitalizace, která střed krajského města zatraktivní pro obyvatele i návštěvníky. Změny by se měly týkat dopravy i zeleně. Po zveřejnění návrhů se ukáže, zda se architekti dotkli i kritizované budovy obchodního centra Prior.

Samotné úpravy náměstí bude město podle dřívějších vyjádření jeho zástupců asi provádět po etapách. Postup už zřejmě bude na politicích, kteří vzejdou z podzimních komunálních voleb.

Související články:
Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě  29.5.2018
Jihlava chce do podzimu vybrat architekta na úpravy náměstí  21.5.2018
Jihlava chystá architektonickou soutěž na úpravu náměstí  4.1.2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 8. 2018 19:29:22. Re: Jihlava dostala 12 návrhů na úpravu středového Masarykova ná... hippie

  Tak až tu obludu jménem Prior zbouráte, přijedu se do Jihlavy podívat. Do tý doby mě tam nikdo neuvidí, nepotřebuju se dívat na zrůdnosti bolševický výstavby. ;)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.