K-architectures: DOX - studentské koleje

K-architectures: DOX - studentské koleje

 
 
 
 

K-architectures: DOX - studentské koleje

Tři autonomní vícepodlažní budovy studentských kolejí v Bordeaux jsou navzájem propojeny řadou vnějších schodišť a zahradním prostorem jako přechodnou zónou.
Místo: Bordeaux, Francie
Autor:
K architectures
Foto: Simon Deprez
Graficky pojednaná fasáda je složena ze střídajících se kovových panelů. Studentské bydliště, 234 jednotek, slouží jako vizuální orientační bod ve městě. Rytmické rozdělení svislých lamel na úrovni chodníku vytváří plot, propustné rozhranní mezi ulicí a interiérem. Hlavní vchod a prostor lobby mají díky této transparentnosti dostatek světla. 

Dvě zahradní plochy sevřené mezi budovami jsou osázeny stromy a slouží jako přírodní zóna pro rezidenty. Začlenění venkovního prostoru do života studentů, jejich neformálních a společenských aktivit podporují velkorysé terasy.Yzahrada je protkána sítí stezek, které také usnadňují její využití.


Vstupní podlaží3. NP

Krátký film z výstavby, slavnostního otevření a s prohlídkou již hotového objektu naleznete na stránkách autorů zde.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.