Kladno čeká na evropskou dotaci na rekonstrukci divadla

Kladno čeká na evropskou dotaci na rekonstrukci divadla

 
 
 
 

Kladno čeká na evropskou dotaci na rekonstrukci divadla

Autorem projektu rekonstrukce divadla je David Vávra.

Kladno 27. dubna (ČTK) - Kladno čeká na schválení evropské dotace 164 milionů korun, za kterou bude moci zrekonstruovat městské divadlo. Celkové náklady i s podílem města budou ještě o deset milionů vyšší. O dotaci by mělo být rozhodnuto do tří až čtyř měsíců od podání žádosti, tedy nejpozději v červenci, řekl dnes novinářům primátor Dan Jiránek (ODS).

"Samozřejmě bychom byli raději, kdyby bylo rozhodnuto dříve, abychom mohli vypsat výběrové řízení a mohli stavět,"
dodal. Práce by podle něj měly začít ještě v létě nebo nejpozději na podzim.

Rekonstrukce podle projektu architekta Davida Vávry má zchátralou divadelní budovu oživit a učinit ji pro diváka přitažlivější. Vzniknou nové scény, kavárna, výtah pro divadelní kulisy. Objekt má být také vybaven moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem a novými rozvody inženýrských sítí.

Radní na svém posledním zasedání schválili koncept interiéru. "Jedná se vlastně o pokračování toho procesu, kdy město podalo žádost a muselo specifikovat, kolik metrů čtverečních koberců a kolik židlí tam bude," poznamenal Jiránek. Vávra podle něj vypracoval i barevné řešení stěn, koberců, sedaček, stolů a dalších částí interiérů. "Rada města to schválila a teď budou probíhat drobné připomínky od uživatelů těch prostor, aby to vyhovovalo i jim," dodal primátor.

Přestavba pozdně secesní budovy, jejíž historie se začala psát počátkem minulého století, má zvýšit divákovo pohodlí, a to i za cenu toho, že se sníží kapacita zhruba o 100 míst na 330. Podle ředitelky Blanky Bendlové to ale nepředstavuje problém, protože současnou kapacitu se podaří málokdy naplnit. Rekonstrukce potrvá celou divadelní sezonu, herci budou jezdit na zájezdy nebo vystupovat v menším kladenském divadle Lampion. Druhé premiéry bude kladenský soubor uvádět na Nové scéně Národního divadla v Praze. V nově opravené budově v Kladně by se mělo opět hrát příští rok v září.

Doplněno Stavabweb:
Nově zrekonstruované divadlo by mělo být otevřeno v září 2011.
S nově rekonstruovanou budovou čeká divadlo i změna názvu.
Středočeské divadlo Kladno se přejmenuje na Městské divadlo Kladno.

David Vávra o projektu rekonstrukce řekl:
"Divadlo bude mít sníženou kapacitu, ale bude nahrazena tím, že budou jednotlivé lóže jak na úrovni přízemí, tak na úrovni patra. Zvýší se pohodlí i tím, že vznikne divadelní klub, takže současný bufet bude větší a vznikne i samostatná, z parku přístupná kavárna s letní terasou. S
oučástí parkového řešení bude přístavba letní scény a současná zkušebna se zvětší natolik, že bude moci být i alternativní scénou se samostatným výtahem, který bude sloužit nejen pro převoz kulis, ale i pro možnost pohybu handicapovaných spoluobčanů."

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.