Komerční budova Ferrum v Kuressaare na ostrově Saaremaa

Komerční budova Ferrum v Kuressaare na ostrově Saaremaa

 
 
 
 

Komerční budova Ferrum v Kuressaare na ostrově Saaremaa

Fotogalerie ke článku (7)

Celá fotogalerie (7)

Architekti: ANDRES ALVER, TIIT TRUMMAL, TARMO LAHT, INDREK RÃ?NKLA, ULLA METS
Dokončeno: 2002


Budova Ferrum umístěná do historického jádra města Kuresaare hovoří moderním jazykem o velmi archetypických věcech. Pokud budeme hledat formy typické pro Saaremaa, pak se zde jedná o hru s poměrně jasně vymezenou identitou. Budova reflektuje daný kontext jak v obecnějším významu, tak i někdy ve velmi konkrétním smyslu slova — výškové linie a zvláště střecha budovy vstupují svým tvarem i zbarvením do dialogu s barokní mansardovou střechou sousedící požární zbrojnice. V případě této stavby by bylo asi nejvýstižnější hovořit o kritickém regionalismu podle terorie Kennetha Framptona — neboli o kritickém uchopení místní stavební tradice a identity a o jejím přetavení do kvalitního tvaru, aniž by bylo třeba uchylovat se k pseudohistorickým postupům.
Foto Arne Maasik


Publikováno ve stavbě č. 6/2005

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.