Kompletní rekonstrukce horského domu s novou izolací

Kompletní rekonstrukce horského domu s novou izolací

 
 
 
 

Kompletní rekonstrukce horského domu s novou izolací

Horská Kvilda patří mezi perly Šumavy a díky množství nových či zrekonstruovaných penzionů nabízí ideální podmínky pro relaxaci. Nutno však podotknout, že počasí tu bývá vrtkavé. Silné mrazy a bohatá sněhová nadílka není žádnou výjimkou. Proto většina nových i rekonstruovaných domů sází na kvalitní a prověřené materiály a technologie. Výjimkou není příklad jedné, pro bydlení již nevyhovující chalupy, která byla v letošním roce kompletně zrekonstruovaná.Uplatnění foukané izolace

Dům byl zrekonstruován pomocí moderních materiálů a technologií. Na stavbu byly použity lepené cihly Heluz (40 cm). Z vnějšku je plášť domu izolován polystyrenem a pod prkenným záklopem minerální vatou. Vytápění je řešeno výkonnou krbovou vložkou, která teplo akumuluje do velkého zásobníku s teplou vodou s vnořeným zásobníkem TUV, jenž má pro případ potřeby i možnost elektrického vytápění. V místnostech je instalované podlahové teplovodní topení. Vše lze ovládat na dálku pro větší komfort uživatele. Objekt má rovněž dvě rekuperační jednotky. Z důvodu drsných klimatických podmínek a množství sněhu, které obvykle v zimních měsících napadne, bylo vše navrženo s velkou rezervou. Zejména tedy střešní konstrukce a samozřejmě také izolace. V šikminách střechy a mezi kleštinami byla použita tepelná izolace Climatizer Plus® a to v síle 35 cm. Climatizerem se vyplnila dutina tvořená prkenným záklopem doplněným paropropustnou pojistnou folií, nad níž je větraná mezera a tašková krytina. Z vnitřní strany je potom parotěsná zábrana a sádrokarton tl. 12,5 mm.

Slovo projektanta
Autor projektu Jan Krůta, jehož firma KRŮTA Pelhřimov s.r.o. byla i hlavním dodavatelem stavby, k tomu říká, že Climatizer Plus® používá velmi často a úspěšně již řadu let v projektech i realizacích. V šikmých střechách a rovných podhledech je to podle něj ve většině případů nejlepší možné řešení a to zejména z pohledu tepelných a technických vlastností. Navíc sám způsob aplikace Climatizeru Plus® velmi omezuje možnost chybného provedení izolace se vznikem tepelných mostů nebo nezaizolovaných detailů.

Je třeba říci, že investice do kvalitních a prověřených materiálů se v dlouhodobém horizontu skutečně vyplatí, a to nejen v těchto klimaticky extrémních podmínkách. V případě izolací domů platí více než kdy jindy, že šetřit se má, ale na správném místě.

Dodejme, že foukaná tepelná izolace Climatizer Plus® patří do uceleného skladebního systému izolací COMPRI®, který na trh dodává firma Ciur a.s. COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR a. s. již od roku 1991.
podle podkladů společnosti CIUR   

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.