Koncepční studie parků NPK Vyšehrad

Koncepční studie parků NPK Vyšehrad

(17. 7. 2019) Žádosti o účast ve veřejné zakázce je možné podávat do 2. 8. 2019

 
 
 
 

Koncepční studie parků NPK Vyšehrad

Národní kulturní památka Vyšehrad, příspěvková organizace zřizovaná Hlavním městem Prahou, vypisuje veřejnou zakázku malého rozsahu na služby č. NKPV/60/2019 pod názvem: “KONCEPČNÍ STUDIE PARKŮ NKP VYŠEHRAD”. Veškeré informace o řízení jsou dostupné na webu http://www.praha-vysehrad.cz/O-Vysehradu#Koncepcni-studie-NKP-Vysehrad. Žádosti o účast je možné podávat do 2.8.2019.

NKP Vyšehrad patří mezi nejvýznamnější místa českých dějin a zároveň patří svou polohou k nejviditelnějším pražským urbanistickým a krajinářskám celkům. V této souvislosti se předpokládá, že jeho údržba a rozvoj bude probíhat kontinuálně a to na základě dlouhodobých vizí a strategií. V současnosti se ustálilo využité objektů v areálu s ohledem na jejich stav a historii a je možné reálně plánovat jejich další rozvoj.

Koncepční studie by měla definovat a formulovat především ucelenou vizi a stretegii přístupu k rozvoji celého území a celkové kompoziční řešení parkových ploch s ohledem na využití území NKP a jeho památkovou ochranu. S vybraným dodavatelem by měla probíhat dlouhodobá spolupráce na naplňování této koncepce, vznik managmanet plánu a filozofie přístupu k údržbě a správě území NKP na několik desetiletí. Podstatným bodem je také komunikace této vize a plánu mezi jednotlivými subjekty v území i směrem k laické i odborné veřejnosti.

Ing. Drahomíra Kolmanová, vedoucí úseku parků
tel.: 241 410 348 (linka 24)
email: kolmanova@praha-vysehrad.cz

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.